Przez kilkanaście minut walczyli o jego życie. Na ratunek przyleciał śmigłowiec

To nie była zwykła akcja z udziałem świętokrzyskich stróżów prawa i ratowników medycznych. W niedzielne (20 października), wczesne popołudnie w pobliżu klasztoru na Świętym Krzyżu, lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Powód? Jak przekazywali funkcjonariusze z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, u starszego mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia.

Na terenie województwa świętokrzyskiego, goszczona jest 42-osobowa grupa delegatów. W minioną niedzielę, przebywali oni na Świętym Krzyżu. Wizytę szefów misji dyplomatycznych w regionie zabezpieczali policjanci. Mundurowi ok. godz. 16 usłyszeli wołanie o pomoc.

  • Stróże prawa z Komisariatu Policji w Bodzentynie wraz z kolegami z wydziału ruchu drogowego z Kielc podjęli interwencję. Na miejscu, zastali nieprzytomnego starszego mężczyznę – poinformował Maciej Ślusarczyk, reprezentujący zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jak się okazało, był to przypadkowy turysta, u którego, doszło do zatrzymania krążenia. Policjanci świadomi, że każda sekunda jest tu na wagę złota szybko przystąpili do działania.
  • Podczas prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej wezwana została pomoc medyczna. Załoga lotniczego pogotowia ratunkowego przejęła czynności ratownicze od policjantów i już pod ich opieką mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Dzięki opanowaniu stróżów prawa, ich wiedzy, a przede wszystkim błyskawicznemu przystąpieniu do ratowania życia czynności życiowe 75-latka zostały przywrócone – dodał M. Ślusarczyk. Mężczyzna trafił do specjalistycznej placówki medycznej na kieleckim Czarnowie.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Bus mercedes śmiertelnie przygniótł kierowcę... W Mokrej, w gminie Stąporków (pow. konecki) kursowy bus zderzył się z chryslerem. Bus przewrócił się na bok i śmiertelnie...
Dość nietypowe zjawisko można było zaobserwować dzisiaj (wtorek) około godz. 10.30 nad trasą S7 w Dobrucie. Nad tą ekspresową jezdnią, swobodnie fruwała sobie wielka blacha,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze