Przyszły rodzic na zakupach: wybieramy idealny wózek dla dziecka

Od momentu pojawienia się dwóch kresek na teście ciążowym zmienia się całe życie, a codzienność jest pełna niezwykle ważnych decyzji. Jedna z nich to wybór pierwszego pojazdu dla malucha. Rodzice potrafią godzinami przeglądać oferty w internecie i jeździć do sklepów dziecięcych, by mieć pewność, że zakup będzie udany. Mnogość opcji powoduje jednak, że łatwo podjąć decyzję, z jakiej nie będziemy zadowoleni. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania wózka dla naszej pociechy?

1. Podłoże, po którym będziemy jeździć

Próbny przejazd po alejce sklepowej nie odzwierciedla warunków, w jakich przyjdzie nam jeździć na co dzień. Wyboiste uliczki, dziurawe chodniki, błoto czy śnieg to tylko nieliczne z przeszkód, które będzie musiał pokonywać wózek. Ważne będzie odpowiednie zawieszenie, najlepiej z regulacją twardości. Jeżeli mieszkamy poza miastem, świetnie sprawdzą się koła pompowane albo żelowe, a gdy w najbliższej okolicy spotyka się jedynie równe alejki, dobrym wyborem będą piankowe kółka. Na rynku dostępne są też modele z przekładaną rączką i parą dużych oraz małych kół. Taki pojazd można dostosować do aktualnego terenu.

2. Miejsce zamieszkania oraz obecność windy

 Centrum miasta i blok bez windy to wymagające połączenie dla rodziców użytkujących wózek dziecięcy. W takim przypadku dobrze będzie postawić na lekki model ze skrętnymi kołami ze sklepu 3Kiwi, który można wciągać po schodach. Dodatkowo po złożeniu zajmie mało miejsca w mieszkaniu. Natomiast gdy w grę wchodzi dom wolnostojący, można pozwolić sobie na zakup dużego, ciężkiego wózka, który da radę w każdych warunkach.

3. Codzienne środki komunikacji

Zmotoryzowani rodzice chwalą sobie modele składające się do niewielkich rozmiarów, jakie z powodzeniem zmieszczą do bagażnika samochodu. W trakcie wizyty w sklepie możemy zatem sprawdzić, czy będziemy w stanie przewozić upatrzony wózek. Weźmy również pod uwagę dalekie podróże, kiedy bagażnik jest załadowany po dach. Czy oprócz wózka wejdą do niego nasze walizki? Jeśli na co dzień poruszamy się komunikacją miejską, lepiej będzie wybrać lekki wózek, jak spacerówka Cybex z gondolą. Ułatwi nam to manewrowanie w wąskich uliczkach i wnoszenie pojazdu do autobusu czy tramwaju.

Ewentualne powiększenie rodziny

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest to, czy myślimy o kolejnym dziecku i jak szybko miałoby to nastąpić. Jeżeli planujemy niewielką różnicę wieku między maluchami, dobrym wyborem okaże się zakup bliźniaczego wózka lub modelu „rok po roku”. Przykłady można znaleźć w sklepie 3Kiwi. Natomiast kiedy zamierzamy poczekać przynajmniej dwa lata, warto rozważyć kupno dostawki do wózka, która posłuży starszemu dziecku, gdy zmęczy się podczas spaceru.

(materiał partnerski)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze