Uczniowie posprzątali

Oświata

Koordynatorkami akcji były: Renata Stopa i Ewa Dziuba. Oprócz porządkowania bliższej i dalszej okolicy uczniowie z ZSP wzięli także udział w plastycznym konkursie, który był interpretacją hasła tegorocznej akcji „Nie ma śmieci- są surowce”.

– Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wzięli aktywny udział w tegorocznej akcji. Dzieci z klas 0- VI wyszli i sprzątali ulice naszej miejscowości, a klasy VII pozostały na placu szkolnym i grabiły trawę, która została składowana jako kompostownik. Natomiast młodzież z klas II i III Publicznego Gimnazjum sprzątały okoliczne miejscowości. Worki, rękawiczki i odbiór odpadów/śmieci zapewnił Urząd Gminy w Jastrzębiu – poinformowali przedstawiciele jastrzębskiego ZSP.

 

 

 

Promowanie selektywnej zbiórki odpadów

Celami tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” jest: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca br. standardu selektywnej zbiórki.

1 Komentarz dla “Uczniowie posprzątali

  1. Moim zdaniem takie akcje w szkole czy wśród uczniów przynoszą same pozytywne korzyści. Poprzez takie działania edukuje się, a także zawstydza dorosłych, którzy mogą się oburzać, że ich dzieci sprzątają. Tak naprawdę nie wiadomo kto porzuca worki ze śmieciami w lesie, bo na pewno nie spadają one z kosmosu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.