Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Poczty sztandarowe, delegacji organizacji kombatanckich, społecznych, politycznych i zakładów pracy, urzędów oraz szkół, spotkały się na Rynku Wielkim przed ratuszem. Zgromadzonych w imieniu organizatorów: burmistrza Szydłowca i Rady Miejskiej powitała Małgorzata Bernatek – dyrektor SCK Zamek. Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Henryka Kapturskiego odegrała Hymn Polski, a następnie poprowadziła zgromadzonych do fary, gdzie odprawiono uroczystą mszę św. za Ojczyznę oraz tych, którzy przez lata walczyli o jej niepodległość. Po eucharystii przemaszerowano ulicami miasta na skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam ksiądz dziekan Adam Radzimirski przewodził wspólnej modlitwie za poległych w obronie naszego kraju. Burmistrz Artur Ludew przypomniał historię tych ważnych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny:

99 lat temu, po ponad 120 latach nieistnienia na mapach Europy, Polska odzyskała Niepodległość. Polacy znowu mogli sami decydować o sobie. W dwa i pół roku po odzyskaniu Niepodległości uchwalono Konstytucję, wywalczono i utrwalono zachodnią i wschodnią granicę, ujednolicono administrację państwową. Odbudowano miasta i wsie po zniszczeniach wojennych (…) Z tego wszystkiego możemy i powinniśmy być dumni – podkreśli burmistrz.

Następnie, przy dźwiękach werbla delegacje złożyły biało-czerwone wiązanki kwiatów. Szydłowieckie uroczystości z okazji odzyskania niepodległości zakończyły się wiązanką utworów patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej.

Poprzedni artykułMuzyczny spływ Wisłą…
Następny artykułAby nikt nie zamarzł….

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze