Nagrodzeni za ekologię

Już od czterech lat konkurs organizuje Fundacja Aeris Futuro.  Mogą w nim uczestniczyć pracownicy firm, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i innych stosujących proekologiczne działania w swoim miejscu pracy.

 

Proekologiczne działania

W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Mirówku realizowany jest program pod nazwą „Zielony Warsztat”.

– Zasadniczym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie działań proekologicznych. W jego realizacji mają swój udział zarówno pracownicy naszej placówki, jak też uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej – poinformowała TYGODNIK pani prezes Fundacji Osiem Marzeń Monika ŁukomskaBekiel.

W ramach wspomnianych działań na przyległym do WTZ terenie posadzono m.in. 200 sosen i 50 sztuk jarzębiny. Segregowane są śmieci, a zbierane plastikowe opakowania zgniatane są za pomocą zakupionego specjalnego urządzenia.

 

Ekologiczne produkty

 

W ramach terapii, w pracowniach warsztatu  uczestnicy i uczestniczki wykonują koszyki z papierowej wikliny. Innowacją jest wytwarzanie ekologicznych produktów do czyszczenia i mycia.

– Sami przygotowujemy kostki do zmywarki, płyny do mycia na bazie np. wody utlenionej, octu i ziół. Hitem wśród naszych wyrobów są mydła glicerynowe i kule musujące do kąpieli – dodaje Monika Łukomska –Bekiel.

Integracyjny wyjazd

Komisja konkursowa uznała działania prowadzone w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Mirówku za innowacyjne, przede wszystkim dlatego, że w ich realizację włączono również osoby  niepełnosprawne.

Nagrodą główną w tym ekologicznym konkursie jest wyjazd integracyjny. Wezmą w nim udział  członkowie zespołu konkursowego oraz grupa podopiecznych WTZ.

­

Jury doceniło

Monika Łukomska – Bekiel, prezes Fundacji Osiem Marzeń. – Nasza fundacja zajęła pierwsze miejsce miejsce w konkursie EkoBiuro 2014. Udało nam się wyprzedzić m.in. Bank BPH (Gdańsk) oraz Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu ( zajęli drugie miejsce).

Jury tegorocznego konkursu doceniło nas za to, że staramy się ekologicznie pracować w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej, razem z przebywającymi w nim osobami z niepełnosprawnością. Instruktorzy i podopieczni w czasie pracy oszczędzają surowce, dbają o niskie zużycie wody i energii elektrycznej, dają „drugie życie” odpadom oraz prowadzą ekologiczny i przyjazny środowisku ogródek.

Oprócz tego wytwarzamy ekologiczne środki czystości, których używamy do utrzymania czystości na terenie warsztatu – robimy kostki do zmywarki, płyny do mycia, itp.Zaangażowaliśmy w to przedsięwzięcie także rodziców i opiekunów naszych podopiecznych, którzy w swoich domach wykorzystują przygotowane ekologiczne środki czystości.

 

Poprzedni artykułStadionowa inwestycja
Następny artykułPolonistka odznaczona

3 KOMENTARZE

Comments are closed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Bus mercedes śmiertelnie przygniótł kierowcę... W Mokrej, w gminie Stąporków (pow. konecki) kursowy bus zderzył się z chryslerem. Bus przewrócił się na bok i śmiertelnie...
Dość nietypowe zjawisko można było zaobserwować dzisiaj (wtorek) około godz. 10.30 nad trasą S7 w Dobrucie. Nad tą ekspresową jezdnią, swobodnie fruwała sobie wielka blacha,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze