Szachowe mistrzostwa

Sport

Już po raz piąty odbyły się dwudniowe Mistrzostwa Powiatu Szydłowieckiego w Szachach. Ich organizatorem był powiat szydłowiecki, a współorganizatorem Stowarzyszenie Klub Szachowy „Wieża” Szydłowiec.

– Uczestniczyło w nich 22 zawodników: 11 seniorów 11 juniorów. Szachiści reprezentowali miasto i gminę Szydłowiec oraz gminy Orońsko i Chlewiska. Z pozostałych gmin powiatu zabrakło zawodników. Zawody sędziował Jacek Sieczkowski z Radomia, a kierownikiem turnieju był Marian Frąk – poinformowali organizatorzy tej cyklicznej, sportowej imprezy.

Tytuł Mistrza Powiatu zdobył Dariusz Żurek z Woli Zagrodniej (gm. Chlewiska). Szachista ten zdobył tytuł mistrza już  po raz trzeci!. Laureat drugiego miejsca, to  Wojciech Bednarczyk z Szydłowca. Na trzecim miejscu uplasował się również mieszkaniec tego miasta  – Jerzy Kucfir.

– Najlepszy z juniorów- Cezary Żak z Sadku (gm. Szydłowiec)  zajął 6 miejsce w turnieju i otrzymał tytuł Mistrza Juniorów Powiatu. W kategorii juniorów do lat 13 (szkoły podstawowe) zwyciężyła Karolina Żak z Sadku, która wygrała też w kategorii kobiet, uzyskując tytuł Mistrzyni Powiatu – poinformowali TYGODNIK organizatorzy.

Zwycięzców uhonorowano pucharami, nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi, które ufundowały samorządy: powiat szydłowiecki, gminy Szydłowiec, Orońsko i Chlewiska oraz klub szachowy „Wieża” Szydłowiec. Fundatorami nagród były też szydłowieckie hurtownie spożywcze „WIA” i „ROMA”, hurtownia papiernicza „WUJEK” i huta szkła w Woli Korzeniowej oraz radny Marek Plewa i Marian Frąk – prezes „Wieży”. Napoje dla zawodników ofiarowała wytwórnia wód „DAN” w Szydłowcu.

Nagrody dodatkowe otrzymali najlepsi w turnieju zawodnicy z poszczególnych gmin: gmina Szydłowiec – Wojciech Bednarczyk, gmina Chlewiska – Dariusz Żurek, gmina Orońsko – Dawid Ślizak oraz najmłodszy zawodnik – Janek Dąbrowski ( 7 lat) z Orońska i najstarszy- Franciszek Klusek ( 79 lat) z Sadku.

 

 

 

Turniejowa klasyfikacja1.Dariusz Żurek (Wola Zagrodnia (gm. Chlewiska)- 6,5 pkt.

2.Wojciech Bednarczyk (Szydłowiec) – 5 pkt.

3.Jerzy Kucfir (Szydłowiec) – 5 pkt.

4.Jerzy Ziętkowski (Szydłowiec) – 4,5 pkt.

5.Marian Frąk (Szydłowiec) – 4,5 pkt.

6.Cezary Żak (Sadek) – 4,5 pkt.

7.Leon Misiak (Szydłowiec) – 4 pkt.

8.Tadeusz Ryszewski (Zdziechów) – 4 pkt.

9.Franciszek Klusek (Sadek) – 4 pkt.

10. Rafał Nojek (Szydłowiec) – 4 pkt.

Juniorzy i kobiety

Najlepsi juniorzy

1. Cezary Żak (Sadek) – 4,5 pkt.

2.Rafał Nojek (Szydłowiec) – 4 pkt.

3. Karolina Żak (Sadek) – 4 pkt.

Juniorzy do lat 13

1. Karolina Żak (Sadek) – 4 pkt.

2.Dominik Kulik (Szydłowiec) – 3 pkt.

3.Dawid Ślizak (Bąków, gm. Orońsko) – 3 pkt.

Kobieca czołówka

1.Karolina Żak (Sadek)

2.Weronika Żak (Sadek)

3.Katarzyna Dąbrowska (Orońsko)