Szachowe mistrzostwa

Już po raz piąty odbyły się dwudniowe Mistrzostwa Powiatu Szydłowieckiego w Szachach. Ich organizatorem był powiat szydłowiecki, a współorganizatorem Stowarzyszenie Klub Szachowy „Wieża” Szydłowiec.

– Uczestniczyło w nich 22 zawodników: 11 seniorów 11 juniorów. Szachiści reprezentowali miasto i gminę Szydłowiec oraz gminy Orońsko i Chlewiska. Z pozostałych gmin powiatu zabrakło zawodników. Zawody sędziował Jacek Sieczkowski z Radomia, a kierownikiem turnieju był Marian Frąk – poinformowali organizatorzy tej cyklicznej, sportowej imprezy.

Tytuł Mistrza Powiatu zdobył Dariusz Żurek z Woli Zagrodniej (gm. Chlewiska). Szachista ten zdobył tytuł mistrza już  po raz trzeci!. Laureat drugiego miejsca, to  Wojciech Bednarczyk z Szydłowca. Na trzecim miejscu uplasował się również mieszkaniec tego miasta  – Jerzy Kucfir.

– Najlepszy z juniorów- Cezary Żak z Sadku (gm. Szydłowiec)  zajął 6 miejsce w turnieju i otrzymał tytuł Mistrza Juniorów Powiatu. W kategorii juniorów do lat 13 (szkoły podstawowe) zwyciężyła Karolina Żak z Sadku, która wygrała też w kategorii kobiet, uzyskując tytuł Mistrzyni Powiatu – poinformowali TYGODNIK organizatorzy.

Zwycięzców uhonorowano pucharami, nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi, które ufundowały samorządy: powiat szydłowiecki, gminy Szydłowiec, Orońsko i Chlewiska oraz klub szachowy „Wieża” Szydłowiec. Fundatorami nagród były też szydłowieckie hurtownie spożywcze „WIA” i „ROMA”, hurtownia papiernicza „WUJEK” i huta szkła w Woli Korzeniowej oraz radny Marek Plewa i Marian Frąk – prezes „Wieży”. Napoje dla zawodników ofiarowała wytwórnia wód „DAN” w Szydłowcu.

Nagrody dodatkowe otrzymali najlepsi w turnieju zawodnicy z poszczególnych gmin: gmina Szydłowiec – Wojciech Bednarczyk, gmina Chlewiska – Dariusz Żurek, gmina Orońsko – Dawid Ślizak oraz najmłodszy zawodnik – Janek Dąbrowski ( 7 lat) z Orońska i najstarszy- Franciszek Klusek ( 79 lat) z Sadku.

Turniejowa klasyfikacja1.Dariusz Żurek (Wola Zagrodnia (gm. Chlewiska)- 6,5 pkt.

2.Wojciech Bednarczyk (Szydłowiec) – 5 pkt.