„Radosne Nutki” z Mirowa śpiewały z „Rokiczanką”

0
9

„Radosne Nutki” na żywo poznawały muzykę ludową regionu lubelskiego uczestnicząc w niedzielnym koncercie znanego zespołu folklorystycznego – „Rokiczanka”.

Ten dziecięcy zespół z gminy Mirów wysłuchał piosenek „Rokiczanki” w amfiteatrze kościoła na Poczekajce w Lublinie podczas koncertu, który zrealizowano w ramach projektu „Z Kulturą do Nieba”.

– Wiadomość o niedzielnym koncercie dotarła do Mirowa i zmobilizowała wójta gminy Mirów Artura Siwiorka, sekretarza Marka Łuszczka, instruktorów zespołu: Jana Ulewińskiego i Elżbietę Kuźdub do zorganizowania wspólnego wyjazdu do Lublina. Poza zwiedzaniem zabytków miasta, „Nutki” w towarzystwie rodziców i opiekunów, uczestniczyły w widowisku muzycznym, przepełnionym skocznymi aranżacjami folkowych hitów zespołu „Rokiczanka”, który stanowi swoistą, muzyczną etno-perełkę, której brzmienie od lat wyróżnia się na polskiej scenie folklorystycznej.

– Podczas koncertu „Radosne Nutki”, ubrane w stroje ludowe, z  ogromnym zaangażowaniem dopingowały „Rokiczance” śpiewając razem z nią znane utwory ludowe, co przyciągało uwagę zgromadzonych mediów. Nie zabrakło największych utworów zespołu – „W moim ogródecku”, „Lipka”, „To i hola”, „Dziewczyny, dziewczyny”. Po zakończeniu koncertu  członkowie mirowskich „Radosnych Nutek” podziękowały wspaniałym artystom za występ i wręczyli im bukiet wiosennych kwiatów. Niedzielne, wspólne muzykowanie z „Rokiczanką” okazało się żywym spotkaniem z polską muzyką ludową i okazją, by lepiej poznać, a w przyszłości krzewić polski folklor. Propagujmy go, bo jest w nim radość i powrót do polskiej tradycji. Śpiewajmy ludowe pieśni i dzielmy się z nimi z innymi ludźmi. To nasz cel i droga na przyszłość – zachęcają instruktorzy „Radosnych Nutek”.

 

 

 

Fot. (Archiwum zespołu „Radosne Nutki”)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.