Ranny nietrzeźwy kierowca i pasażerka

Z nieustalonych przyczyn, na zakręcie osobowy samochód wpadł do przydrożnego rowu. Skutki tego wypadku, to dwoje poszkodowanych. Rannych odwieziono do szpitala w Skarżysku.

Do wypadku doszło na ul. Północnej w Szydłowcu, w czwartkowe popołudnie. – Dostaliśmy zgłoszenie o dachowaniu samochodu. W rozbitym aucie oprócz pasażerki, znajdował się ranny mężczyzna. Aby się do niego dostać trzeba było użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, by go wydostać z tej metalowej pułapki – poinformowano nas w komendzie PSP. 
W tej powypadkowej akcji uczestniczyły zastępy z szydłowieckiej JRG i OSP Wysoka. Poza oświetleniem terenu drogowego zdarzenia, strażacy udzielali przedmedycznej pomocy poszkodowanym, do czasu przyjazdu ekip ratunkowego pogotowia. Usunęli również powypadkowe pozostałości.
– Do wypadku doszło około godz. 15.50. Z wstępnych ustaleń naszych funkcjonariuszy wynika, że kierujący audi 59-letni mieszkaniec gminy Szydłowiec, jadąc ul. Północną w kierunku miejscowości Długosz, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca i jadąca z nim 18-letnia pasażerka, z obrażeniami ciała odwiezieni zostali do szpitala w Skarżysku – poinformowała sierż. sztab. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.  
– Badanie stanu trzeźwości kierowcy audi wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzone jest przez policjantów, pod nadzorem prokuratury – dodała rzeczniczka KPP. 
 
Fot. ( Archiwum OSP Wysoka)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Darmowy bilet od policji

Mój prąd

Najnowsze

Na powiatowej drodze, pochylone nad jezdnią drzewo zagrażało nie tylko przejeżdżającym pojazdom. - W  miniony piątek, tuż przed godz. 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o nadłamanym przez...
Ponad 600 ujawnionych wykroczeń, 420 przekroczeń prędkości w tym trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. 530 nałożonych mandatów, 36...
W minioną sobotę strażacy zostali wezwani do pożaru kotłowni, przy ul. Kolejowej w Szydłowcu. Powiadomienie o tym zdarzeniu dotarło do szydłowieckiej komendy okołu godz. 20. ...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze