Rolety dzień-noc idealne do aranżacji wnętrza w każdej stylistyce

Pomimo dużej liczby odmian klasycznych zasłon wiele osób ich nie lubi. Alternatywą dla zasłon tkaninowych są rolety poziome i pionowe, które mogą sprawić, że dotąd nudny pokój stanie się przytulnym miejscem wypoczynku i pracy. Dla niektórych osób standardowe rolety mogą wydawać się zbyt proste. Dobrym wyborem mogą być rolety dzień-noc, nazywane również zebrami. Rolety są bardzo praktyczne i funkcjonalne, wygodne, nowoczesne. Do każdego wnętrza można wybrać rolety, które odpowiadają ogólnej decyzji projektowej. Wybierając rolety dzień-noc, można być pewnym, że nie naruszą one harmonii we wnętrzu, a raczej skutecznie podkreślą okna w oddzielnych elementach projektu.

Design we wnętrzu osiągany dzięki roletom dzień-noc

Rolety dzień-noc (dostępne np. w ofercie firmy WinRol – https://www.winrol.com.pl/ ) różnią się od zwykłych rolet tym, że nie składają się z jednego ciągłego materiału, ale posiadają na przemian paski przezroczystego i nieprzezroczystego materiału. Nieprzezroczyste paski są wykonane zarówno z naturalnych, jak i syntetycznych materiałów o różnych fakturach, przezroczystych: z tiulu, organzy, jedwabiu lub gęstej siatki. Oba mogą być z metalizowaną powłoką, błyszczącą lub matową powierzchnią, gładką lub z wzorem. Paski materiałowe, z których wykonane są systemy dzień-noc, impregnowane są teflonem, dzięki czemu zasłony te mają właściwości odpychające i antystatyczne. Należy stworzyć ogólną harmonię między wyjątkowymi roletami i meblami, kolorystyką tapet i różnymi akcesoriami. Biorąc pod uwagę zalety tych rolet będą one odpowiednie dla współczesnego konsumenta przez długi czas.

Zastosowanie aranżacyjne rolet dzień-noc

Rolety dzień-noc świetnie nadają się do kuchni, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i są łatwe do czyszczenia. Połączone pasmo tkaniny jest symetrycznie rzucane na rolkę znajdującą się w górnej części i przesuwa się w górę i w dół za pomocą łańcucha. Kiedy przezroczyste paski się pokrywają, światło przenika do pomieszczenia, a gdy są zamknięte gęstymi paskami, robi się ciemno. Jeśli pasek zostanie częściowo zablokowany, pomieszczenie zostanie otoczone półmrokiem. Rolety pasują do większości nowoczesnych wnętrz. Szczególnie dobrze wyglądają w pokojach urządzonych w stylu hi-tech, loft, pop-art, minimalizm, a także w stylu japońskim i skandynawskim.

Rolety dzień-noc można łączyć z gęstymi zasłonami z tkaniny. Szczególnie interesująco będzie wyglądał ten duet, jeśli rolety będą wykonane z lekkiej jasnej tkaniny, a zasłony z ciemnej. Ta technika wizualnie powiększy okno i zwiększy wysokość sufitu. Aby połączyć ciemną tapetę z wyraźnym pionowym nadrukiem w jednym wnętrzu i roletami, których projekt zakłada kierunek poziomy, wymagać to będzie pewnej odwagi artystycznej. Ale to połączenie wygląda stylowo i bardzo oryginalnie.

W jakich oknach najpiękniej wyglądają rolety dzień-noc

Zawieszone w jednym rzędzie wzdłuż całej długości okna rolety dzień-noc będą idealnym rozwiązaniem dla zasłonięcia okna panoramicznego i szerokich otworów okiennych. Z ich pomocą zawsze można uzyskać najbardziej komfortowe naturalne światło w pomieszczeniu. Ze względu na swój wyjątkowy design rolety te idealnie nadają się do okien niestandardowych, w tym świetlików. Przeszklone loggie, balkony i werandy bardzo często posiadają rolety. Nie zajmują dużo miejsca i pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń wewnętrzną, mogą być prawdziwym znaleziskiem dla domu.

Rolety dzień-noc są idealne zarówno do nowoczesnych okien plastikowych, jak i drewnianych ram. Pomogą uczynić je bardziej funkcjonalnymi, praktycznymi, pięknymi i zachwycą o każdej porze dnia. Jeśli pokój jest mały, lepiej ozdobić go roletami w jasnych kolorach oraz ich odcieniach. Kremowy i jasnozielony kolor rolet będzie świetnie wyglądał w kuchni i sypialni, a także w każdym średniej wielkości biurze. W razie potrzeby można wybrać rolety kuchenne z dowolnym wzorem kwiatowym. Gęste tkaniny w roletach są odpowiednie do salonu.

Można wybrać opcję o najbardziej uderzającym wzorze, najważniejsze jest to, że aby pasował do ogólnego odcienia ścian i do otaczającej przestrzeni wewnętrznej. Rolety dzień-noc tworzą pewien stopień kontrastu, będą dobrze wyglądać w salonie jeśli ściany są jasne, wówczas rolety mogą być ciemne, ale aby uzyskać bardziej harmonijny obraz, trzeba dodać kilka elementów dekoracyjnych o odpowiednim kolorze.

Należy stworzyć ogólną harmonię między wyjątkowymi roletami i meblami, kolorystyką tapet i różnymi akcesoriami. Podczas dekorowania sypialni wiele osób wybiera rolety, aby stworzyć atmosferę komfortu i przytulności. Rolety dzień-noc są bardzo wygodną opcją do pokoju dziecinnego: w razie potrzeby można zasłonić jak najwięcej, aby światło nie zakłócało dobrego wypoczynku dziecka podczas snu w ciągu dnia i odwrotnie, aby zapewnić maksymalne oświetlenie podczas gry lub nauki. Kolory i wzory można wybierać z ogromnej różnorodności, biorąc pod uwagę gusta i preferencje dziecka.

Autor: Alicja Błysk

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Drodzy mieszkańcy, Jak wszyscy wiemy sytuacja jest wyjątkowa, samorząd Gminy Szydłowiec dokłada wszelkich starań, aby zachować ciągłość swojej działalności na rzecz mieszkańców. Pracujemy z pełnym...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze