Rozdali 13 ton żywności. Pomoc dla najbardziej potrzebujących w gminie Jastrząb

Efektem współpracy z radomskim Bankiem Żywności, jest realne wsparcie dla dużej grupy mieszkańców gminy Jastrząb.

 – 13 ton żywności – tyle artykułów żywnościowych wydano mieszkańcom gminy Jastrząb w ostatnich dniach. Rozdanie paczek przeprowadzono z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Dziękuję wszystkim mieszkańcom odbierającym paczki za dostosowanie się do zaleceń i sprawne ich odbieranie. Szczególne podziękowania należą się członkom stowarzyszenia Aktywni, którzy byli odpowiedzialni za rozdawanie paczek oraz pracownikom GOPS -u i strażakom z OSP Nowy Dwór – poinformował Andrzej Bracha, wójt gminy Jastrząb.

 Tę żywnościową pomoc, przeznaczoną dla osób najbardziej potrzebujących odebrało 950 osób. W 13- kilogramowych paczkach znajdowały się artykuły żywnościowe, które można dłużej przechowywać (m.in. makarony, ryż, kasza, groszek, fasola, buraczki, koncentrat, powidła, gołąbki, filet z makreli, szynka drobiowa, cukier, ser, sok jabłkowy).

Ze względu na zagrożenie z powodu epidemii koronawirusa, pomagający w rozdawaniu paczek wyposażeni byli w ochronne maseczki i gumowe rękawice. Odbierający tę żywnościową pomoc, oczekując na przydzielone paczki zachowywali między sobą bezpieczną odleglość.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Drodzy mieszkańcy, Jak wszyscy wiemy sytuacja jest wyjątkowa, samorząd Gminy Szydłowiec dokłada wszelkich starań, aby zachować ciągłość swojej działalności na rzecz mieszkańców. Pracujemy z pełnym...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze