Rozprawiamy się z popularnymi mitami SEO. Zobacz, jakie błędy popełnia Twoja konkurencja!

Mimo, iż pozycjonowanie stron internetowych to stosunkowo młoda branża, wokół niej powstało bardzo dużo mitów, w które bezgranicznie wierzy lwia część przedsiębiorców. Na Twoich oczach obalamy te najpopularniejsze. Pokażemy Ci także, że powielanie błędów firm konkurencyjnych to bardzo prosta droga do uśmiercenia portalu w rankingu indeksowania Google.

Nie warto tworzyć mobilnej wersji strony? Google rozwiewa wszelkie wątpliwości

Przekonanie o tym, że uruchomienie mobilnej wersji pozycjonowanej strony jest nieopłacalne, trwało bardzo długo. Paradoksalnie, brak przystosowania do wyświetlania na smartfonach i tabletach, mógł narazić firmę na bardzo poważne straty. W ostatnich latach możemy zauważyć wzrost popularności przeglądania portali internetowych przy użyciu urządzeń mobilnych, a klienci mający problem z poprawnym załadowaniem strony na mniejszym ekranie zwyczajnie uciekają do konkurencji. Zjawisko zaobserwowało także Google i w tej chwili mamy do czynienia z mobile-first index, który jasno określa, że przystosowanie witryn do wyświetlania na urządzeniach mobilnych będzie miało pierwszeństwo w rankingu najbardziej popularnej wyszukiwarki.

Wynik w indeksowaniu mnie satysfakcjonuje. Pora zakończyć pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie strony internetowej przebiegło pomyślnie. Przy pomocy agencji SEO udało mi się wskoczyć do czołówki rankingu indeksowania Google, więc chyba nie muszę już opłacać specjalistów i narażać się na dodatkowe koszty. Takie zachowanie to jeden najpoważniejszych błędów powielanych przez wielu przedsiębiorców. Warto pamiętać, że rozwiązanie umowy z firmą zajmującą się pozycjonowaniem portalu oznacza oszczędności jedynie dla konkurencji. To ona skorzysta na tym, że nasza witryna przestanie pokazywać się w czołówce indeksu, a ruch na niej drastycznie spadnie.

Jak szybko portal spadnie z topowych pozycji rankingu Google? Wszystko zależy od naszej konkurencji oraz ilości zewnętrznych linków, jakie były niezbędne od poprawienia widoczności witryny. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, najlepiej współpracować ze specjalistami w branży. Znajdziemy ich w Agencji IN, gdzie usługi pozycjonowania są świadczone na najwyższym poziomie.

Prowadzenie bloga firmowego. Nieważne jak, ważne że regularnie

Nie ulega żadnej wątpliwości, że blog firmowy to bardzo dobry sposób na pojawienie się w wynikach wyszukiwania. To właśnie z tego powodu zdecydowana większość przedsiębiorców decyduje się na regularne prowadzenie aktualności na swoim portalu. Ogromną popularnością cieszą się krótkie, nic niewnoszące artykuły, w których na siłę umieszczono masę słów kluczowych. Nawet jeśli taka praktyka umieści firmę w rankingu wyszukiwarki, to możesz być pewny, że żaden z potencjalnych klientów nie skorzysta z Twoich usług. Dlaczego? Treść bloga należy tworzyć pod oczekiwania człowieka, a nie algorytmu Google. Warto zadbać o to, aby wpisy były wartościowe oraz bogate w informacje przydatne dla osób zainteresowanych ofertą.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Utrzymujący się wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego spowodowany jest m.in nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów...
W czwartek paliły się suche trawy w miejscowości Ostałówek. Popołudniowy pożar na nieużytkach rozprzestrzenił się na obszarze jednego ara. Płomienie ugasili strażacy z szydłowieckiej JRG.

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze