Rozważasz samodzielne pozycjonowanie swojej strony? Dowiedz się, czy warto

Jeśli chcesz, żeby coś zostało zrobione dobrze, to najlepiej zajmij się tym osobiście. Właśnie takie podejście prezentuje spora grupa właścicieli polskich firm oraz kadry zarządzającej. Tymczasem odpowiednie delegowanie zadań lub wręcz ich outsourcowanie okazuje się znacznie bardziej efektywnym rozwiązaniem. Szczególnie widoczne jest to w marketingu internetowym i pozycjonowaniu stron – lepsze wyniki osiągają ci przedsiębiorcy, którzy decydują się skorzystać z usług wyspecjalizowanych agencji.

Branża SEO zmienia się niezwykle dynamicznie, musisz być na bieżąco

Bez znajomości aktualnych trendów sukces w biznesie staje się praktycznie nieosiągalny. O ile w niektórych dziedzinach nieszablonowe, innowacyjne działania mogą przynieść nadspodziewanie dobre efekty, tak w innych najczęściej skutkują marnotrawieniem czasu i pieniędzy. Zdaniem ekspertów z firmy ESEO pozycjonowanie stron zalicza się do drugiej z wymienionych kategorii. A to z powodu specyfiki działania algorytmów Google, które decydują o kolejności wyświetlania witryn www na poszczególne frazy wpisywane przez internautów.

Nadrzędnym celem wyszukiwarki jest dostarczenie użytkownikowi takich wyników, które w pełni odpowiedzą jego oczekiwaniom. Innymi słowy boty Google analizują strony pod kątem szeroko pojmowanej przydatności dla odbiorcy. Oficjalne wytyczne jakościowe ulegają systematycznym modyfikacjom (np. nacisk na urządzenia mobilne), a do tego dochodzą jeszcze setki, a może i tysiące czynników rankingujących, o których firma z Mountain View w swoich publikacjach w ogóle nie wspomina wprost. I tylko dzięki metodycznym badaniom oraz testom specjaliści są w stanie opracowywać skuteczne strategie. Czy Twoja firma ma wystarczające zasoby, aby przeprowadzać tego rodzaju próby? Pytanie wydaje się retoryczne.

Zero amatorszczyzny. Pomyłki w pozycjonowaniu stron są wyjątkowo kosztowne

Brak świeżej wiedzy na temat SEO z pewnością będzie skutkował poważnymi błędami. Metody, które jeszcze kilka lat, a nawet parę miesięcy wcześniej przynosiły najlepsze rezultaty, mogą okazać się zgubne. Stosowanie zakazanych przez Google praktyk – w branżowym żargonie nazywanych Black Hat SEO – karane jest albo przesunięciem problematycznej witryny w dół rankingu, albo całkowitym usunięciem z wyników wyszukiwania. Nie trzeba tłumaczyć, jak negatywne będą konsekwencje dla widoczności firmy w sieci, a tym samym poziomu zainteresowania ofertą wśród potencjalnych klientów. Grono przedsiębiorstw, które najzwyczajniej w świecie upadły wkrótce po dużej aktualizacji algorytmów Google, systematycznie się powiększa. Bezpieczniejsza i bardziej opłacalne będzie zwrócenie się o pomoc w pozycjonowaniu strony do renomowanej agencji – np. wspomnianego wyżej ESEO – niż próby poprawienia rankingu na własną rękę.

(Materiał partnera)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Bus mercedes śmiertelnie przygniótł kierowcę... W Mokrej, w gminie Stąporków (pow. konecki) kursowy bus zderzył się z chryslerem. Bus przewrócił się na bok i śmiertelnie...
Dość nietypowe zjawisko można było zaobserwować dzisiaj (wtorek) około godz. 10.30 nad trasą S7 w Dobrucie. Nad tą ekspresową jezdnią, swobodnie fruwała sobie wielka blacha,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze