Skakanki – najprostsze akcesorium do ćwiczeń!

Czy jakość skakanki ma znaczenie?

Chociaż skakanka, jak już wspomniano, jest bardzo prostym akcesorium, to nie oznacza to, że inwestowanie w wyższej jakości produkty nie ma tu sensu. Jest ogromna różnica pomiędzy wyspecjalizowaną skakanką sportową a zwykłą zabawką dla dzieci. Mowa tu przede wszystkim o wygodniejszych uchwytach, ogólnej trwałości użytych materiałów, a także pewnych możliwościach regulacji, pozwalających dopasować długość sznura do własnego wzrostu.

Jak ćwiczyć na skakance?

Skakanki mogą zostać wkomponowane w niemal dowolny zestaw ćwiczeń, są idealne jako rozgrzewka oraz podstawowy trening cardio. Rzecz jasna, mają one wpływ przede wszystkim na mięśnie nóg, wypełniając podobną niszę co bieżna lub rowerek. To jedna nie wszystko – skakanie na skakance ma bardzo pozytywny wpływ na ogólną koordynację ruchową oraz zmysł równowagi, dlatego jest optymalnym wyborem dla treningów sportowych w poszczególnych dyscyplinach.

Same ćwiczenia polegają na przeskakiwaniu przez przerzucany nad głową sznur, można robić to zarówno od przodu, jak i od tyłu – dla urozmaicenia treningu zaleca się od czasu do czasu zmieniać technikę. Niektóre osoby są w stanie przeskakiwać przez kilka sznurów jednocześnie, popularne jest także grupowe korzystanie ze skakanek, bardziej w ramach zabawy. Dla początkujących zaleca się egzemplarze o dłuższym sznurze, tak, aby dana osoba nie była zmuszana przeskakiwać szczególnie wysoko, lub w zbyt szybkim tempie.

Czy warto wyposażyć się w skakankę?

Odpowiedź brzmi – tak! Biorąc pod uwagę zakres funkcjonalności skakanek, a także ich wyjątkowo niskie ceny, tak naprawdę nie ma powodu, aby osoby aktywne fizycznie nie włączyły tych akcesoriów w zakres swojego wyposażenia, choćby w celu ich przetestowania. Już nawet tanie skakanki z łatwością znajdują dziesiątki zastosowań, dlatego można użyć ich do pewnego urozmaicenia swoich rutynowych ćwiczeń. Tak czy inaczej, wybór na rynku jest zaskakująco szeroki, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejrzeć aktualne oferty.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Potwierdza to dzisiejszy komunikat szydłowieckiego PPIS, którego fragmenty prezentujemy poniżej: Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szydłowcu z dnia 27.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze