Skarżyska prokuratura stawia poważny zarzut

Historia z udziałem małego dziecka, którą kilka dni temu opisywaliśmy na łamach zarówno TYGODNIK-a, jak i portalu skarżyski.eu, szydłowiecki.eu nie zakończy się tak szybko. Matka błąkającego się samotnie wzdłuż linii brzegowej 5-latka, odpowiadać będzie przed Sądem Rejonowym w Skarżysku-Kam. Kobieta, jak relacjonowali wówczas mundurowi z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji, w dniu zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Historia z udziałem liczącego zaledwie 5 lat dziecka, swój początek miała w pierwszy, listopadowy i chłodny weekend. Przejeżdżający przez most na rzece Kamienna policjanci skarżyskiej drogówki, zauważyli przy linii brzegowej chłopca. Fakt, iż w pobliżu nie było żadnej osoby dorosłej zaniepokoił mundurowych. Policjanci interweniowali ponieważ miejsce, w którym znajdował się chłopiec było dla niego niebezpieczne.

– Zabrany na pokład radiowozu, wskazał funkcjonariuszom miejsce zamieszkania. Jak się okazało, w mieszkaniu był jego 7-letni brat oraz nietrzeźwa matka i babcia – relacjonował Michał Ślusarczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. 42-latka w swoim organizmie miała ok. 2 promili alkoholu, natomiast stężenie tej substancji u 66-latki wyniosło blisko 1 promil. Dzieci trafiły pod opiekę swojej cioci. Wiadomo już, że na tym sprawa nie zakończy się.

Matka dziecka została zatrzymana przez mundurowych, a następnie po wytrzeźwieniu trafiła do skarżyskiej Prokuratury Rejonowej. Tam przedstawiono jej zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

– Kobieta została przesłuchana, przyznała się do zarzucanego czynu, złożyła wyjaśnienia. 42-latka zdecydowała się dobrowolnie poddać karze w wymiarze 5 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat – poinformował Tomasz Rurarz, szef Prokuratury Rejonowej. Co istotne, w stosunku do matki sprawującej w haniebny sposób opiekę, wydano kolejne postanowienie.

Jak twierdzą śledczy z miasta nad Kamienną, kobieta będzie musiała również co kwartał składać do sądu informacje o sytuacji rodzinnej. Zobowiązała się także do powstrzymywania od nadużywania alkoholu. 42-latka piła go razem z babcią dziecka.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Opel dachował, cztery osoby w szpitalu

Niefortunnie zakończyło się dzisiejsze (16 grudnia), poranne dachowanie opla w Ciechostowicach. Z nieustalonych dotychczas powodów,  auto zjechało nagle z drogi... Do tego drogowego zdarzenia doszło...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Niefortunnie zakończyło się dzisiejsze (16 grudnia), poranne dachowanie opla w Ciechostowicach. Z nieustalonych dotychczas powodów,  auto zjechało nagle z drogi... Do tego drogowego zdarzenia doszło...
Zakończył się remont budynku strażnicy OSP w Chlewiskach. Strażnica została docieplona, zmodernizowano instalację elektryczną, centralnego ogrzewania, zamontowano na dachu zestaw fotowoltaiczny oraz wykonano nową elewację...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze