Solidarni ze strażakiem

0
21

5 stycznia br.., w Orońsku na ul. Górnej przed godz. 5 rano, wybuchł pożar mieszkania wielorodzinnego. W wyniku tego zdarzenia, całkowitemu spaleniu uległa klatka schodowa, dwa pokoje mieszkalne z wyposażeniem, sufit oraz dach.

Dzięki sprawnej akcji ratunkowej, udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia ognia na pozostałe pomieszczenia. Niestety, dwa pomieszczenia znajdujące się na niższej kondygnacji, w wyniku pożaru zostały zalane wodą i wymagają generalnego remontu. Zniszczony w pożarze dom nie nadaje się do zamieszkania.

W domu tym mieszkał emerytowany strażak, jednocześnie kierowca w Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku z żoną, synową i ośmioletnią wnuczką. Obecnie, otrzymali schronienie u rodziny. Wszyscy pamiętamy Tomka, zasłużonego strażaka, dobrego człowieka, syna, męża i ojca, którego w tym domu zabrakło dokładnie 7 lat temu. Zły los nie oszczędził tej rodziny i w tym roku.

W tych trudnych dla Nich chwilach bądźmy „SOLIDARNI ZE STRAŻAKIEM”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Orońsku oraz Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko uruchomiło konto bankowe Stowarzyszenia, na które osoby chcące wspomóc poszkodowanych w pożarze mogą przekazać darowiznę.

Numer konta do wpłat:

**36 1600 1462 1028 6952 8000 0002**

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko

26-505 Orońsko ul. Szkolna 6

Tytuł przelewu: SOLIDARNI ZE STRAŻAKIEM

  Z ramienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku pomocą koordynują:

Naczelnik OSP dh. Bartosz Sasin tel. 723 871 389

Z-ca Komendanta Gminnego OSP dh. Łukasz Ługowski tel. 785 469 647

 

 

Informacje bieżące na stronie facebook OSP w Orońsku

https://www.facebook.com/OspOronsko/

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.