Sportowcy czytali dzieciom


Szydłowieccy sportowcy czytali dzieciom bajki. Zaproszono ich do regionalnego centrum, gdzie uczestniczyli w dorocznej, czytelniczej akcji.

Nazwa tego cyklicznego przedsięwzięcia, to Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku zorganizowano go już po raz 18, tym razem pod hasłem –  „Sportowcy czytają dzieciom – Wychowanie przez sport i czytanie”. W spotkaniu w RCB-M uczestniczyło ponad 220 dzieci z szydłowieckich przedszkoli.

– W rolę lektorów wcielili się: Mariusz Szymkiewicz – sensei w szydłowieckim klubie karate; Paweł Bloch – radny Rady Miejskiej, nauczyciel, trener siatkówki; Marek Artur Koniarczyk – przewodniczący Rady Miejskiej, nauczyciel, trener m.in. piłki nożnej; Tomasz Orman – maratończyk, zdobywca wielu trofeów w biegach oraz triatlonie. Na zakończenie tego  spotkania dzieci otrzymały foldery i zakładki do książki, przypominające o codziennym czytaniu – poinformowała Monika Pawłowska-Szymkiewicz z Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego SCK-Zamek.

(Max.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Pracownicy komunalnego wydziału zadbali o zimowe legowiska dla jeży. Te schronienia przed mrozem przygotowano na terenie parków w Szydłowcu.   Te specjalne miejsca zimowania dla...
Magistracki kalendarz na rok przyszły, ozdobią stare przedstawiające nasze miasto fotografie i zdjęcia sołectw, wchodzących w skład gminy Szydłowiec. - Podobnie jak w latach poprzednich,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze