Stare, nowe kino już coraz bliżej…

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku w szydłowieckim kinie można będzie obejrzeć inauguracyjną filmową projekcję.

Ta swoista reaktywacja dawnego kina „Górnik” realizowana będzie w ramach znacznie szerszego projektu. Jego oficjalna nazwa, to „Rozwój aktywności społeczno-gospodarczej obszarów rewitalizowanych poprzez zagospodarowanie terenu nad zalewem, rzeką Korzeniówka oraz modernizację kina Górnik”. Całkowitą wartość tego projektowego przedsięwzięcia, oszacowano na  6,6 ml złotych. Pozyskane przez lokalne władze samorządowe dofinansowanie, to ponad 3,6 mln zł.

Dotychczas w ramach tego rewitalizacyjnego projektu wykonano m,.in. szereg prac nad szydłowieckim zalewem, tworząc w tym rejonie miasta atrakcyjną rekreacyjną enklawę… Ta ścieżka rekreacyjna wiodąca z nad rzeki Korzeniówki i zalewu, ma tworzyć zabytkowo-edukacyjny trakt wiodący do rynku i ratusza. Projekt obejmuje także renowację budynku, w którym przed laty funkcjonowało kino „Górnik”.

Ten obiekt zlokalizowany w rejonie ulic Kościuszki i Strażackiej zostanie dość gruntownie zmodernizowany, przede wszystkim wewnątrz. Ale również jego elewacja zyska nowy wygląd, zdecydowanie bardziej estetyczny niż dotychczas. 

Z wcześniejszych magistrackich zapowiedzi wynika, że sfinalizowanie wszystkich, zaplanowanych prac modernizacyjnych przewidziane jest do końca listopada br. Modernizacja obejmuje nie tylko część obiektu dla potrzeb kina, ale również pomieszczeń użytkowanych przez szydlowiecką jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

Warto również dodać, że nowa, wyremontowana sala kinowa o powierzchni ponad 180 metrów kwadratowych, przeznaczona będzie nie tylko do filmowych projekcji. Z założenia będzie ona – wielofunkcyjna. Oznacza to, że przewiduje się jej wykorzystywanie m.in. do organizowania różnorodnych imprez kulturalnych, koncertów i spektakli. A do dyspozycji kinomanów i uczestników innych kulturalnych imprez będzie 130 miejsc siedzących.

(Max.)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Drodzy mieszkańcy, Jak wszyscy wiemy sytuacja jest wyjątkowa, samorząd Gminy Szydłowiec dokłada wszelkich starań, aby zachować ciągłość swojej działalności na rzecz mieszkańców. Pracujemy z pełnym...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze