Strażackie syreny przypominają i zachęcają. Zostańcie w domu aby zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa

Wyjące codziennie, o godz. 15 strażackie syreny, nie oznaczają że to pożarowa zbiórka strażaków ochotników na koleją, gaśniczą akcję.Ten dźwięk syren przypomina mieszkańcom całej gminy, o wciąż panującej w naszym kraju epidemii koronawirusa i zachęca wszystkich do profilaktycznego ograniczenia kontaktów z innymi. Strażackie syreny uruchamiane o tej samej godzinie we wszystkich jednostkach OSP, w swoisty sposób propagują ogólnopolską akcję pod nazwą  #zostańwdomu i zachęcają do jak najrzadszego i tylko naprawdę uzasadnionego wychodzenia ze swoich mieszkań. 

 – O tym wezwaniu będą przypominać w naszej gminie syreny, uruchamiane codziennie o godzinie 15 w każdej jednostce OSP. – poinformował Andrzej Bracha, wójt gminy Jastrząb. – Zachęcam również do chwili modlitwy za zdrowie mieszkańców naszej gminy, a także całej naszej ojczyzny – dodał szef lokalnych władz samorządowych.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Drodzy mieszkańcy, Jak wszyscy wiemy sytuacja jest wyjątkowa, samorząd Gminy Szydłowiec dokłada wszelkich starań, aby zachować ciągłość swojej działalności na rzecz mieszkańców. Pracujemy z pełnym...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze