Strzelali najlepiej. Policjanci z Szydłowca w patrolowej czołówce

W Legionowie odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”. W konkursowej czołówce znaleźli się dwaj funkcjonariusze z szydłowieckiej komendy.

Eliminacje odbyły się na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W zawodach  uczestniczyło 58 funkcjonariuszy, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji garnizonu mazowieckiego.

Konkurujące w turnieju policyjne patrole, na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowo – interwencyjnych i zapewniają obywatelom porządek i bezpieczeństwo. Uczestnicy eliminacji rywalizowali w trzech konkurencjach: strzelaniu sytuacyjnym, teście wiedzy (w którym musieli się wykazać znajomością problematyki służby prewencyjnej) oraz sprawnym pokonywaniu toru przeszkód.

Wygrała para patrolowa z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu –  st. sierż. Bartosz Kita i st. post. Patryk Duraj, zdobywając Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu oraz tytuł najlepszego patrolu garnizonu mazowieckiego. Drugie miejsce wywalczyli funkcjonariusze, z  tej samej radomskiej komendy – st. post. Kacper Partyka i post. Marcin Dębowski. Natomiast trzecie miejsce w konkursie zajęli st. sierż. Michał Strzelec i sierż. Maciej Skuza z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Policjanci z naszego powiatu byli najlepsi w strzelaniu sytuacyjnym.

Laureaci wojewódzkich eliminacji otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe. Dwie najlepsze pary patrolowe będą reprezentować garnizon mazowiecki policji w XXVI Finale Ogólnopolskich Zawodów „Patrol Roku 2019”, który odbędzie się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

 

Fot. (Archiwum organizatorów „Patrol Roku 2019”)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze