Święto patrona i spotkanie z biskupem

W podstawówce w Cukrówce gościł radomski biskup. W szkole tej obchodzono również święto szkolnego patrona.

– Biskup diecezji radomskiej Henryk Tomasik, przybył do szkoły w towarzystwie ks. kapelana Tomasza Herca i proboszcza parafii Chlewiska ks. Romana Kuny. Powitany został przez dyrektorkę szkoły Elżbietę Krupę oraz ks. Mariusza Leszczyka, uczącego religii w naszej szkole. Słowa powitania skierowali także do Jego Ekscelencji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Bębenek – poinformowali przedstawiciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. H. Sienkiewicza w Cukrówce.

W spotkaniu uczestniczyli również: przewodniczący Rady Gminy Chlewiska Jerzy Gnat, radny powiatu Krzysztof Rejczak, sołtysi wsi: Ostałów, Cukrówka i Broniów oraz członkinie Koła Różańcowego z Cukrówki.

– Zebrani obejrzeli program poświęcony sylwetce patrona szkoły Henryka Sienkiewicza, przygotowany przez nauczycieli szkoły. W przedstawieniu wyeksponowano patriotyczne i chrześcijańskie motywy twórczości pisarza. Ksiądz biskup spotkał się także z przedszkolakami. Dzieci zaprezentowały się w krótkim występie i porozmawiały z biskupem – poinformowali organizatorzy szkolnych uroczystości.

W szkolnej świetlicy ks. biskup spotkał się z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi osobami. – Rodzice uczniów przygotowali poczęstunek dla przybyłych gości i dla wszystkich uczniów szkoły. Przy ciastkach i herbatce rozmawiano o twórczości Henryka Sienkiewicza, wartościach chrześcijańskich jego utworów, roli kościoła w wychowaniu młodego pokolenia – poinformowali przedstawiciele szkoły.

 

Fot. (Archiwum szkoły)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze