Święto patrona i spotkanie z biskupem

0
14

W podstawówce w Cukrówce gościł radomski biskup. W szkole tej obchodzono również święto szkolnego patrona.

– Biskup diecezji radomskiej Henryk Tomasik, przybył do szkoły w towarzystwie ks. kapelana Tomasza Herca i proboszcza parafii Chlewiska ks. Romana Kuny. Powitany został przez dyrektorkę szkoły Elżbietę Krupę oraz ks. Mariusza Leszczyka, uczącego religii w naszej szkole. Słowa powitania skierowali także do Jego Ekscelencji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Bębenek – poinformowali przedstawiciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. H. Sienkiewicza w Cukrówce.

W spotkaniu uczestniczyli również: przewodniczący Rady Gminy Chlewiska Jerzy Gnat, radny powiatu Krzysztof Rejczak, sołtysi wsi: Ostałów, Cukrówka i Broniów oraz członkinie Koła Różańcowego z Cukrówki.

– Zebrani obejrzeli program poświęcony sylwetce patrona szkoły Henryka Sienkiewicza, przygotowany przez nauczycieli szkoły. W przedstawieniu wyeksponowano patriotyczne i chrześcijańskie motywy twórczości pisarza. Ksiądz biskup spotkał się także z przedszkolakami. Dzieci zaprezentowały się w krótkim występie i porozmawiały z biskupem – poinformowali organizatorzy szkolnych uroczystości.

W szkolnej świetlicy ks. biskup spotkał się z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi osobami. – Rodzice uczniów przygotowali poczęstunek dla przybyłych gości i dla wszystkich uczniów szkoły. Przy ciastkach i herbatce rozmawiano o twórczości Henryka Sienkiewicza, wartościach chrześcijańskich jego utworów, roli kościoła w wychowaniu młodego pokolenia – poinformowali przedstawiciele szkoły.

 

Fot. (Archiwum szkoły)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.