„Świętojanki 2019” i „Dożynki Gminne” z dofinansowaniem

Gmina Jastrząb otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na wspólną organizację dwóch przedsięwzięć społeczno-kulturalnych, które odbędą się 23 czerwca „Świętojanki 2019 w Jastrzębiu” oraz 25 sierpnia” Dożynki Gminne Jastrząb 2019″.
Gmina otrzymałam 30 000,00zł z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego na współorganizację w/w imprez.

Pierwsza impreza odbędzie się 23 czerwca nad zalewem w Jastrzębiu pod nazwą „Świętojanki 2019 w Jastrzębiu” , w programie przewidziane są występy dzieci z terenu gminy, oraz zespołów ludowych Gąsawianki i Wolanki. Gwiazdą wieczoru tegorocznej imprezy będzie zespół After Party. Świętojanki są coroczną imprezą organizowaną w gminie Jastrząb, podczas której odbywa się puszczanie wianków, palenie ogniska. Obyczaje nocy świętojańskiej przekazywane są młodemu pokoleniu przez osoby starsze z terenu gminy. Na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych.

Natomiast druga impreza odbędzie się 25 sierpnia pod nazwą „Dożynki Gminne Jastrząb 2019” nad zalewem w Jastrzębiu, która rozpocznie się uroczystą mszą świętą w kościele w Jastrzębiu. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół disco polo Extazy. Obydwie imprezy mają charakter bezpłatny i ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców gminy jak i przybyłych gości.

fot. archiwum

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Widzieliście już nowy kanał kulinarny "Zasmakuj tradycji" polecany przez powiat szydłowiecki? Opublikowanych zostało już 5 odcinków. Warto poznać regionalne specjały. Późne lato potwierdza uznanie dla...
"Był sobie pies", to ostatni film, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych, kończących się już wakacji na zamkowym dziedzińcu. Projekcja odbędzie się w piątek 23 sierpnia,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze