„Świętojanki” w Jastrzębiu

0
54

W niedzielne popołudnie, nad zalewem w Jastrzębiu odbyły się „Świętojanki w Jastrzębiu 2019”. Organizatorem wydarzenia była gmina Jastrząb, współorganizatorem Urząd Marszałkowski. Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa mazowieckiego.

Imprezę otworzył wójt gminy Jastrząb Andrzej Bracha, który w swoim wystąpieniu powitał wszystkich mieszkańców gminy oraz przyjezdnych gości.

Na plenerowej scenie wystąpiły przedszkolaki z Gąsaw Plebańskich ze swoim programem artystycznym. Po przedszkolakach swój występ zaprezentowali uczniowie szkół: Jastrzębia, Gąsaw Rządowych oraz Woli Lipienieckiej Dużej, które przedstawiły swój repertuar wokalno-taneczny. Tak wspaniałe występy na scenie zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkościami od wójta gminy Jastrząb Andrzeja Brachy oraz przewodniczącego Rady Gminy Sławomira Bińkowskiego.

Jastrzębską scenę odwiedził także zespół Niedźwiadki z Kierza Niedźwiedziego. Jak co roku, na tej czerwcowej imprezie nie zabrakło zespołów ludowych Wolanek i Gąsawianek. Oprócz występu, panie zaprezentowały piękne własnoręcznie uwite wianki, w których dziewczynki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu prezentowały się na scenie, a następnie ze śpiewem wspólnie z wójtem gminy, przewodniczącym Rady Gminy, mieszkańcami oraz przygrywającym im akordeonistą przeszli nad brzeg zalewu, by puścić je na wodę.

Dopełnieniem imprezy było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Gwiazdą tegorocznych „Świętojanek” był zespół disco polo After Party, który zaprezentował swoje największe hity takie jak: ” Bo w końcu musi być dobrze”, „Nie daj życiu się” czy „Ona lubi pomarańcze”. A najnowszym przebojem „Aby nam się dobrze żyło” porwali publiczność do tańca. Na zakończenie, do późnych godzin wieczornych trwała zabawa taneczna z zespołem Players.

 

Fot. (Archiwum UG Jastrząb)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.