„Świętojanki” w Jastrzębiu

W niedzielne popołudnie, nad zalewem w Jastrzębiu odbyły się „Świętojanki w Jastrzębiu 2019”. Organizatorem wydarzenia była gmina Jastrząb, współorganizatorem Urząd Marszałkowski. Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa mazowieckiego.

Imprezę otworzył wójt gminy Jastrząb Andrzej Bracha, który w swoim wystąpieniu powitał wszystkich mieszkańców gminy oraz przyjezdnych gości.

Na plenerowej scenie wystąpiły przedszkolaki z Gąsaw Plebańskich ze swoim programem artystycznym. Po przedszkolakach swój występ zaprezentowali uczniowie szkół: Jastrzębia, Gąsaw Rządowych oraz Woli Lipienieckiej Dużej, które przedstawiły swój repertuar wokalno-taneczny. Tak wspaniałe występy na scenie zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkościami od wójta gminy Jastrząb Andrzeja Brachy oraz przewodniczącego Rady Gminy Sławomira Bińkowskiego.

Jastrzębską scenę odwiedził także zespół Niedźwiadki z Kierza Niedźwiedziego. Jak co roku, na tej czerwcowej imprezie nie zabrakło zespołów ludowych Wolanek i Gąsawianek. Oprócz występu, panie zaprezentowały piękne własnoręcznie uwite wianki, w których dziewczynki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu prezentowały się na scenie, a następnie ze śpiewem wspólnie z wójtem gminy, przewodniczącym Rady Gminy, mieszkańcami oraz przygrywającym im akordeonistą przeszli nad brzeg zalewu, by puścić je na wodę.

Dopełnieniem imprezy było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Gwiazdą tegorocznych „Świętojanek” był zespół disco polo After Party, który zaprezentował swoje największe hity takie jak: ” Bo w końcu musi być dobrze”, „Nie daj życiu się” czy „Ona lubi pomarańcze”. A najnowszym przebojem „Aby nam się dobrze żyło” porwali publiczność do tańca. Na zakończenie, do późnych godzin wieczornych trwała zabawa taneczna z zespołem Players.

 

Fot. (Archiwum UG Jastrząb)

 

Poprzedni artykułOszczędzajmy wodę
Następny artykułDziś apogeum upałów! Uważajcie!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze