Sympatyczna niedziela w Warsztatach Terapii Zajęciowej

W piękny, słoneczny dzień 2 września 2018 roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Szydłowcu zorganizowało otwartą imprezę kulturalną pt. „Wszyscy jesteśmy częścią dziedzictwa”.
Wydarzenie otrzymało dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Razem Na Piaskowcu” w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Imprezę otworzyli prezes Stowarzyszenia Stanisława Czerwiak, burmistrz Szydłowca Artur Ludew, wicestarosta Adam Włoskiewicz, członek Zarządu Stowarzyszenia Marek Plewa oraz kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Agnieszka Staszak.

W trakcie otwarcia przypomniano jaki był cel utworzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu, które w tym roku obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Mieszkańcy uczyli się tańców i zabaw ludowych przy muzyce Kapeli Wiesławy Gromadzkiej z wodzirejką Katarzyną Zedel na czele, współczesną muzykę odtwarzał DJ Roteiro. Odbyła się także degustacja potraw regionalnych. Dla dzieci zapewniono do zabawy dmuchańce oraz malowanie twarzy, były lody, wata cukrowa i popcorn. Panie mogły sobie wykonać makijaż. Ten dzień okazał się wspaniałą zabawą kulturalną dla wszystkich uczestników, nastąpiła integracja osób niepełnosprawnych z przybyłymi gośćmi, zniknęły podziały, również te pokoleniowe. Taki był właśnie cel tego wydarzenia.

Sympatyczna niedziela to nie koniec dobrych wiadomości, szczególnie dla uczestników warsztatów i osób tam pracujących. Obecnie siedziba szydłowieckich WTZ- ów jest remontowana. Gmina Szydłowiec pozyskała pieniądze na realizację projektu pn. „Termomodernizacja budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu wraz z montażem instalacji odnawialnych źródeł energii”. Wartość całej inwestycji wynosi 574 496,04 zł. Zadanie to jest dofinansowane w kwocie 456 036,83 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego działanie 4.2 Efektywność energetyczna, typ projektów – Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej.

Przedmiotowa inwestycja dotyczy, tak jak w tytule projektu, termomodernizacji budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu wraz z montażem odnawialnych źródeł energii celem zwiększenia efektywności energetycznej w budynku. Pozwoli to ograniczyć emisję szkodliwych gazów i pyłów występujących przy produkcji energii cieplnej oraz przyczyni się do wzrostu efektywności energetycznej budynku.

Zakres prac obejmuje:

– modernizację ścian zewnętrznych;

– modernizację dachu;

– wymianę stolarki drzwiowej i okiennej;

– modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej, c.o.;

– modernizację oświetlenia.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Utrzymujący się wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego spowodowany jest m.in nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów...
W czwartek paliły się suche trawy w miejscowości Ostałówek. Popołudniowy pożar na nieużytkach rozprzestrzenił się na obszarze jednego ara. Płomienie ugasili strażacy z szydłowieckiej JRG.

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze