Szerszenie i osy w natarciu. Nie drażnić owadów!

Strażacy wybierają z gniazd szerszenie, które zagrażają ludziom. Druhowie niemal wyspecjalizowali się w tych działaniach, posiadają specjalistyczne wyposażenie.

Zazwyczaj owady atakują ludzi, gdy się je niepokoi. Ale nigdy nie wiadomo, co może być tym elementem niepokojenia, więc  mieszkańcy alarmują strażaków, by zebrali osy, szerszenie, itp. Owady znakomicie czują się na poddaszach drewnianych budynków mieszkalnych, gospodarskich.

Jedną z takich akcji prezentujemy poniżej. Druhowie strażacy zostali wezwani do miejsca gdzie rozpanoszyły się szerszenie. Dwóch strażaków  ubrało się w specjalistyczne kombinezony chroniące ich przed użądleniami. Te ubrania chroniące przez owadami bardzo przypominają kombinezony księżycowe astronautów. Ważne, że są użyteczne.

Szerszenie opanowały strych domu jednorodzinnego. Zagrażały mieszkańcom. Druhowie zebrali owady do specjalnego worka i wypuścili w lesie z dala od zabudowań ludzkich.

Teraz  w okresie upałów, szerszenie, osy  są bardzo aktywne. Gdy kolejne dni będą równie gorące ich rozdrażnienie będzie rosło. To już niemal ociera się o plagę, bo w gniazdach są już młode osobniki. Zatem apelujemy, by nie drażnić szerszeni, os, pszczół.

MAK

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze