Szlachetna Paczka. Węgiel, sprzęt AGD i odzież od Powiatu

Kwotę 3245 zł zebrała ekipa Szlachetnej Paczki złożona z pracowników Starostwa Powiatowego w Szydłowcu, Zarządu Dróg Powiatowych w Szydłowcu, Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Domu Pomocy Społecznej w Łaziskach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Radni Rady powiatu w Szydłowcu.

7 grudnia, w sobotę, rodzinę Pani Ewy odwiedził Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki i pracownikami Starostwa, by przekazać osobiście prezenty.

 – Za uzbieraną kwotę zakupiliśmy rzeczy, o które prosiła rodzina: tonę węgla, kuchenkę gazową, odzież (w tym kurtki zimowe), obuwie, środki czystości, kołdrę, pościel, koc, ręczniki – to najpilniejsze potrzeby, które tego dnia udało nam się zaspokoić i  – informuje Inga Pytka-Sobutka, koordynatorka zbiórki.  

Ponadto każdy z członków rodziny otrzymał upominek: Pani Ewa – zestaw kosmetyków, Pan Marek – zestaw narzędzi, Piotr – powerbank, Kornelia – perfumy i książkę. Doręczone zostały także rzeczy materialne, które przekazali urzędnicy: żelazko i pościel – bardzo się przydały!

– To było niezwykłe doświadczenie i ogromna radość móc zobaczyć uśmiechy na twarzach rodziny. Każdą rzecz, którą rodzina otrzymała nie była z przypadku, dlatego wiemy, że będzie w pełni wykorzystana. Takie pomaganie ma sens! – podsumowuje Inga Pytka-Sobutka ze Starostwa Powiatowego w Szydłowcu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Szydłowcu

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Darmowy bilet od policji

Mój prąd

Najnowsze

Na powiatowej drodze, pochylone nad jezdnią drzewo zagrażało nie tylko przejeżdżającym pojazdom. - W  miniony piątek, tuż przed godz. 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o nadłamanym przez...
Ponad 600 ujawnionych wykroczeń, 420 przekroczeń prędkości w tym trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. 530 nałożonych mandatów, 36...
W minioną sobotę strażacy zostali wezwani do pożaru kotłowni, przy ul. Kolejowej w Szydłowcu. Powiadomienie o tym zdarzeniu dotarło do szydłowieckiej komendy okołu godz. 20. ...

Popularne w ostatnich dniach

Bezpłatne kursy komputerowe

Drzewo zagrażało…

Wsparcie dla OSP Chlewiska

Najnowsze komentarze