Szokujące odkrycie w lesie. Takiego znaleziska się nie spodziewała

Wybierając się tego dnia do lasu, zapewne nie liczyła się z faktem, o którym głośno zrobiło się kilkanaście godzin temu. Jak poinformowała Izabela Romanowska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Skarżysku-Kam., w czwartek (3 października) na terenie gminy Bliżyn, zostały odnalezione szczątki ludzkich zwłok. Zagadkę wyjaśniają stróże prawa, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

Historia mająca bezpośredni związek z makabrycznym odkryciem jest drugą, mającą podobny scenariusz na przestrzeni kilku, minionych miesięcy. W połowie 2019 r., w miejscowości Dziurów, na terenie gminy Brody, w powiecie starachowickim przypadkowa osoba odnalazła w wodzie elementy ludzkiego ciała. Z rzeki Kamienna wyłowiono najpierw jedną, a później drugą nogę. W miniony czwartek, w miejscowości Górki, w gminie Bliżyn, kobieta dokonała podobnego, makabrycznego odkrycia.

– W godzinach popołudniowych nasi funkcjonariusze zostali poinformowani o znalezionych w kompleksie leśnym, szczątkach zwłok – stwierdziła Izabela Romanowska ze skarżyskiej KPP. Na miejsce, skierowano natychmiast mundurowych, którzy zabezpieczyli teren wokół znaleziska. Odkrycia dokonała 22-letnia mieszkanka gminy Bliżyn, która tego dnia wybrała się na spacer do lasu.

– Na miejscu czynności wykonywane były przez stróżów prawa pod nadzorem prokuratora. Kobieta została przesłuchana – dodała I. Romanowska. Na razie nie wiadomo do kogo należały fragmenty. – Faktem jest, co zostało zresztą potwierdzone, iż zwłoki znajdowały się w fazie rozkładu. W pobliżu tego miejsca, odnaleziony został jeszcze jeden element. Chodzi o spodnie dresowe – podkreśliła policjantka.

Nad rozwikłaniem zagadki, pracują stróże prawa m.in. z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji. Dopóki nie będą mieć jednak pewności, na razie wstrzymują się z przekazywaniem informacji do wiadomości publicznej.

– W tym zakresie niezbędne będą zapewne badania DNA. Dziś nie jesteśmy, na podstawie dotychczasowych ustaleń stwierdzić, iż mamy do czynienia ze szczątkami kobiety czy mężczyzny. Płeć nie jest znana – dodała nasza rozmówczyni. Być może kluczem okażą się wspomniane spodnie dresowe. Śledczy – jak wynika z nieoficjalnych informacji – mają swoje przypuszczenia. Ponad rok temu, na tym terenie odnotowano tajemnicze zaginięcia dwóch osób: kobiety, a także mężczyzny. Do dziś obojga, zarówno żywych, jak i martwych nie udało się odnaleźć.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Europejski dzień przeciwko handlowi ludźmi

Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla...
W poniedziałek, 21 października br. na terenie garnizonu mazowieckiego Policji prowadzone są działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych...
Do 25 października można zgłosić swoją kandydaturę do  Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Inicjatorzy tego przedsięwzięcia czekają na młodych, którzy chcą mieć wpływ na rozwiązywanie, ważnych...

Popularne w ostatnich dniach

Nagrody i puchary dla najlepszych

Ranny o świcie

Najnowsze komentarze