To już pewne. Od jutra strajk w oświacie!

Nie doszło do porozumienia ZNP z rządem (porozumienie podpisała jedynie NSZZ Solidarność) i od jutra rozpocznie się bezterminowy strajk w oświacie.

Ile osób weźmie w nim udział i jak będą pracowały szkoły i przedszkola, dowiemy się jutro. Będziemy informować o przebiegu strajku.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział, że rozpoczynający się jutro ogólnopolskiego strajku,  ma trwać aż do skutku… Według zapowiedzi władz tego pracowniczego związku, protest zostanie odwołany dopiero po spełnieniu przez rząd płacowych postulatów…

Strajkujący pod szyldem ZNP domagają się od rządu m.in. podwyżek płac dla nauczycieli. W czasie trwania strajku, uczestniczące w tej protestacyjnej akcji szkoły mają być – w zasadzie zamknięte. A kto zapewni uczniom opiekę, zwłaszcza małym dzieciom – z młodszych klas podstawówek i przedszkoli, również – dokładnie nie wiadomo…

Z informacji przekazanych nam przez Oddział ZNP w Szydłowcu wynika, że referendum strajkowe przeprowadzono w 22 placówkach oświatowych w naszym powiecie.  – Za przeprowadzeniem strajku opowiedziało się 16 placówek (co stanowi 72%) – poinformowała nas Emilia Siudak, przewodnicząca ZNP  w powiecie szydłowieckim.

Strajkowa szesnastka

1. Przedszkole Samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu.

2. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wysokiej (w referendum głosowało 61% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 57%).

3. Przedszkole Samorządowe nr 1 im. „Tęczowego Misia” w Szydłowcu (w referendum głosowało 63% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 100%).

4. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie (w referendum głosowało 91% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 74,1%).

5. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Szydłowcu (w referendum głosowało 85% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 94,1%).

6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Gąsawach Rządowych (w referendum głosowało 65% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 89%).

7. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu (w referendum głosowało 58% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 96%).

8. Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jastrzębiu (w referendum głosowało 71% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 86%).

9. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Ciepłej (w referendum głosowało 90% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 89%).

10. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Brandta w Orońsku (w referendum głosowało 75% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 93%).

11. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wałsnowie (w referendum głosowało 89% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 100%).

12. Publiczna Szkoła Podstawowa w Guzowie (w referendum głosowało 85% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 94%).

13. Zespół Szkół im. KOP w Szydłowcu (w referendum głosowało 89% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 82%).

14. Publiczna Szkoła Podstawowa w Sadku (w referendum głosowało 50% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 80%).

15. Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirowie (w referendum głosowało 64% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 89%).

16. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu (w referendum głosowało 81% uprawnionych, za strajkiem opowiedziało się 75%).

(Max

Poprzedni artykułUniwersytet w „Jedynce”
Następny artykułDbajmy o najważniejsze…

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Widzieliście już nowy kanał kulinarny "Zasmakuj tradycji" polecany przez powiat szydłowiecki? Opublikowanych zostało już 5 odcinków. Warto poznać regionalne specjały. Późne lato potwierdza uznanie dla...
"Był sobie pies", to ostatni film, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych, kończących się już wakacji na zamkowym dziedzińcu. Projekcja odbędzie się w piątek 23 sierpnia,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: