Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet. Wygrały Weronika Wilczyńska i Magdalena Nikiel

Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet
Wygrały Weronika Wilczyńska i Magdalena Nikiel
W Skarżysku odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet. W rozgrywkach zwyciężyły – reprezentantki Szydłowca.

Zawody rozegrano w ramach projektu Sport Challenge 2019, na kompleksie boisk wielofunkcyjnych Orlik 2012. Organizatorem było Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i portal skarzysko24.pl. Patronat medialny na imprezą objął Tygodnik Skarżyski.

W turnieju udział wzięły pary m.in. ze Skarżyska-Kamiennej, Szydłowca, Kielc i Radomia. Turniej rozgrywany był systemem podwójnej eliminacji brazylijskiej (wygrany set do 21 punktów).

Po rozegraniu początkowych rund turnieju przyszedł czas na walkę o poszczególne miejsca. W pierwszym z półfinałów spotkały się pary: Czarnecka/Lewińska i Łękawska/Sobura.  Lepsza w tym pojedynku okazała się pierwsza z drużyn, która pokonała rywalki 23:21. Drugi półfinał to pojedynek par: Wilczyńska/Nikiel i Lutek/Pokusa (zakończony wynikiem 21:10).

W meczu o 3 miejsce w turnieju spotkały się pary:  Łękawska/Sobura i Lutek/Pokusa. W tym pojedynku zdecydowanie lepsza była pierwsza para, który wygrała bez problemu 21:6.

Mecz finałowy był pojedynkiem duetu Czarnecka/Lewicka z parą Wilczyńska/Nikiel. Mecz zakończył się zwycięstwem zawodniczek z Szydłowca, czyli pary Wilczyńska/Nikiel, która triumfowała w całym turnieju.

Ostateczna klasyfikacja

1 miejsce: Weronika Wilczyńska / Magdalena Nikiel (Szydłowiec)

2 miejsce: Maria Czarnecka / Oliwia Lewińska (Kielce)

3 miejsce: Dominika Łękawska / Agnieszka Sobura (Skarżysko-Kamienna)

(Z.B.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Pracownicy komunalnego wydziału zadbali o zimowe legowiska dla jeży. Te schronienia przed mrozem przygotowano na terenie parków w Szydłowcu.   Te specjalne miejsca zimowania dla...
Magistracki kalendarz na rok przyszły, ozdobią stare przedstawiające nasze miasto fotografie i zdjęcia sołectw, wchodzących w skład gminy Szydłowiec. - Podobnie jak w latach poprzednich,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze