Uczniowie „pełni energii”…

Poza uczestnictwem w warsztatach i zwiedzaniem interaktywnej wystawy, uczestnicy szkolnej wycieczki obejrzeli także film edukacyjny o odnawialnej energii.

Piątoklasiści z szydłowieckiej „Jedynki” z wychowawczynią Iwoną Rzęsą i nauczycielem wspomagającym Anną Turek odwiedzili Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach.

– Uczniowie kl.Vc integracyjnej uczestniczyli w warsztatach, podczas których m.in. próbowali sprawdzić zawartość cukru w różnych napojach, wykonywali doświadczenia z użyciem drożdży, cukru i balonika. Zwiedzali wystawę interaktywną, gdzie samodzielnie wytwarzali energię uruchamiając przeróżne urządzenia. To sprawiło im najwięcej radości. Obejrzeli także krótki filmik edukacyjny o energii odnawialnej – poinformowali przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Drodzy mieszkańcy, Jak wszyscy wiemy sytuacja jest wyjątkowa, samorząd Gminy Szydłowiec dokłada wszelkich starań, aby zachować ciągłość swojej działalności na rzecz mieszkańców. Pracujemy z pełnym...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze