Uwaga! Kieszonkowcy, mieszkaniowi włamywacze i…

Do kierowców policjanci apelują o rozsądek, a pasażerom komunikacji zbiorowej zalecają szczególną ostrożność na dworcach kolejowych i autobusowych, gdzie mogą grasować kieszonkowcy.

Te policyjne ostrzeżenia, kierowane są przez „mundurowych” w związku z zapoczątkowanym świętem Bożego Ciała, długim czerwcowym, czterodniowym weekendem.

– Zwiększony ruch turystyczny zwykle oznacza tłok w środkach komunikacji, na dworcach kolejowych i autobusowych. W każdym z tych miejsc, należy szczególnie uważać na kieszonkowców. Także uczestnicząc w imprezach plenerowych – piknikach, festynach, koncertach, bądź spędzając czas w miejscach rekreacji, gdzie przebywa dużo ludzi, warto sprawdzić czy torebka jest zamknięta, a portfel schowany do głębiej położonej przedniej kieszeni – doradzają policjanci.

Wybierając się na dłuższy wyjazd należy zabezpieczyć mieszkanie lub dom przed włamaniem, zamknąć dokładnie wszystkie drzwi i okna (włączyć alarm, jeśli taki w budynku jest), a także poprosić zaufanego sąsiada o zwrócenie uwagi na obce osoby. Nie należy pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki.

– Przez te cztery dni, będziemy egzekwować od kie rowów, stosowanie się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i używania fotelików do przewożenia dzieci. Eliminowani z ruchu będą kierujący w stanie po spożyciu alkoholu, a także pojazdy niesprawne technicznie – zapowiadają policjanci.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach poszukuje zaginionego mieszkańca Starachowic. Arkadiusz Ziewiec lat 53. W dniu 7 grudnia 2019 r. zostało zgłoszone zawiadomienie o zaginięciu,...
Podstawowym kryterium decydującym o zatrzymaniu przez policjanta dowodu rejestracyjnego jest stan techniczny pojazdu. Funkcjonariusz zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego...
Strażacy ochotniczych straży pożarnych, działających na terenie gminy Szydłowiec otrzymali nowoczesny sprzęt ratowniczy. W czwartek, 5 grudnia Burmistrz Artur Ludew przekazał nowe wyposażenie, zakupione...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze