Uwaga! Nowe przepisy drogowe już blisko!

Za nieco ponad 2 tygodnie (7 listopada br.) zaczną obowiązywać nowe przepisy dla kierowców i policjantów. Policja będzie miała łatwiej, kierowcy trudniej….

Parkowanie gdzie się da!

Radiowóz oznakowany, albo nie, będzie mógł stawać w miejscach niedozwolonych. Teraz policjanci parkujący w takich miejscach i prowadzący z nich kontrole drogowe muszą włączyć sygnały świetlne w radiowozie. Od 7 listopada stawać będą mogli praktycznie gdziekolwiek np. na chodnikach, czy w zatokach przystankowych. Byle to nie zagrażało bezpieczeństwu ruchu drogowego. Skutkiem tego kontrole będą się zdarzać w nowych, niespodziewanych miejscach.

500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy

Jeśli kierowca nie dostosuje się do poleceń policjanta podczas kontroli drogowej, np. nie położy rąk na kierownicy, albo nieproszony wysiądzie z samochodu – bez zbędnych dyskusji dostanie mandat 500 zł!

Kontrola przebiegu auta

Podczas każdej kontroli funkcjonariusz będzie musiał sprawdzić i zapisać przebieg kontrolowanego samochodu. Natomiast kierowca będzie obowiązany umożliwić funkcjonariuszowi policji odczytanie wskazań licznika. Oznacza to zgodę na zajrzenie do wnętrza samochodu. Po zakończonej kontroli policjant będzie wpisywał przebieg do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Szybkie kontrole

Podczas szybkiej kontroli trzeźwości, gdy kierowcy sprawdzani są „lawinowo” policjant nie będzie miał obowiązku przedstawiania się kierowcy, chyba że ten go o to poprosi. Co ciekawe dotychczas miał taki obowiązek, a jak było z jego stosowaniem – kierowcy wiedzą….

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Bus mercedes śmiertelnie przygniótł kierowcę... W Mokrej, w gminie Stąporków (pow. konecki) kursowy bus zderzył się z chryslerem. Bus przewrócił się na bok i śmiertelnie...
Dość nietypowe zjawisko można było zaobserwować dzisiaj (wtorek) około godz. 10.30 nad trasą S7 w Dobrucie. Nad tą ekspresową jezdnią, swobodnie fruwała sobie wielka blacha,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze