W tym domku policjanci mieli go nie znaleźć. Oszust działał na terenie kilku powiatów

Niebywała historia pochodzącego z Raciborza mężczyzny, którego świętokrzyscy stróże prawa zatrzymali w minioną środę (14 sierpnia). Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych 50-latek, przez kilka ostatnich dni ukrywał się w jednym z domków letniskowych na terenie gminy Brody, w powiecie starachowickim. Dlaczego?

Odpowiedź na tak postawione pytanie, dla samych mundurowych okazała się zaskakująca. Historia 50-latka miała swój początek kilka tygodni temu. Przedstawiciele organów ścigania, sukcesywnie byli informowani o dokonanych przez nieznanego wówczas jeszcze mężczyznę przestępstwach.

– Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z kolegami ze skarżyskiej komendy od pewnego czasu analizowali zgłoszenia dotyczące oszustw na szkodę osób starszych – tłumaczył rzecznik prasowy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach nadkom. Kamil Tokarski. Ze sposobu działania wynikało, że za kilkunastoma oszustwami może stać ten sam człowiek. Sprawca w średnim wieku wchodził do mieszkań osób starszych pod pretekstem sprzedaży warzyw, owoców i jajek. Najpierw prosił o gotówkę by później iść po towar którego w rzeczywistości nigdy nie miał i znikał. Seniorzy w ten sposób tracili pieniądze od 200 do nawet 2000 zł.

– W minioną środę policjanci ustalili, gdzie może przebywać podejrzewany o przestępstwa. Zatrzymali go rano, w wynajmowanym domku letniskowym nad zalewem w Brodach, w powiecie starachowickim – dodał nadkom. Tokarski. Jak dodają stróże prawa, był kompletnie zaskoczony. Zapewne nie spodziewał się, że proceder jaki się trudnił dobiegnie końca, a on sam zostanie skutki kajdankami i doprowadzony do Komendy.

– Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 200 zł, które prawdopodobnie pochodzą z przestępczego procederu. Dzień wcześniej, swoją metodą oszukał starszą mieszkankę Ostrowca Św. Kobieta, nie zdążyła jednak zgłosić tego faktu policjantom – zaznaczył rzecznik KWP Kielce.

50-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Tego samego dnia decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Środek zapobiegawczy, jaki zdecydowano się zastosować wobec niego to jedno. Drugie to kara i konsekwencje, jakie niebawem mają go spotkać. Co ciekawe przypadek oszukanej mieszkanki Ostrowca, nie jest jedynym.

– Śledczy ustalili, że mężczyzna dokonał kilku przestępstw na terenie powiatu skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, koneckiego i kieleckiego. Nie wykluczają też, że swoją przestępczą działalność prowadził na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego – podkreślił funkcjonariusz kieleckiej KWP.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Bus mercedes śmiertelnie przygniótł kierowcę... W Mokrej, w gminie Stąporków (pow. konecki) kursowy bus zderzył się z chryslerem. Bus przewrócił się na bok i śmiertelnie...
Dość nietypowe zjawisko można było zaobserwować dzisiaj (wtorek) około godz. 10.30 nad trasą S7 w Dobrucie. Nad tą ekspresową jezdnią, swobodnie fruwała sobie wielka blacha,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze