Pamiętamy!!!

0
9

W kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Nadolnej ks. proboszcz Maciej Cisowski odprawił mszę św. w intencji ofiar zamordowanych 4 i 11 kwietnia 1940 r. ze Stefankowa i Skłobów.

Uczestniczyli w niej: wójt gminy Chlewiska Waldemar Sowiński,przewodniczący Rady Gminy Jerzy Gnat, sekretarz Urzędu Gminy Grzegorz Hylicki, dyrektorka Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. płk. Dionizego Czachowskiego w Skłobach Małgorzata Dziwirek, radny Roman Przygodzki, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie ze Szkolnego Ośrodka Wychowawczego w Rusinowie, mieszkańcy Stefankowa. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skłobach upamiętnili te tragiczne wydarzenia z przed 79 lat recytując okolicznościowe wiersze.

„…Posłuchaj wędrowcze i przystań na chwilę O ziemi, która w mogiłach tragedię swą kryje …”(fragment wiersza p. St. Zasowskiego ” Posłuchaj wędrowcze”).

 

Wszystkie prezentowane utwory są autorstwa mieszkańców naszych wsi. Są to: Maria Płachetko-Białek, Elżbieta Twardowska. Michał Szlufik, Stanisław Zasowski.

„… By nigdy więcej, wojen nie było.

By nigdy więcej, sierot nie było…”

(fragment wiersza p. Michała Szlufika ” Tato”.)

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skłobach jak co roku złożą wiązanki i zapalą znicze na cmentarzu pomordowanych mieszkańców Skłobów i pod pomnikiem zamordowanych mieszkańców Stefankowa.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.