Wędrująca Filharmonia

Przed zbliżającą się 200-setną rocznicą urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki, w gąsawskiej podstawówce odbyła się nietypowa lekcja muzyki.
Zorganizowała ją Agnieszka Szpara. Z muzycznym, okolicznościowym programem pn. „Stanisław Moniuszko i narodziny polskiej opery” w szkole gościła „Wędrująca Filharmonia”. Prowadzący ją Marcin Jóźwik zaprezentował uczniom najbardziej znane utwory tego wielkiego muzyka i kompozytora, zachęcił ich również do muzycznej zabawy.

–  Spotkanie to było wyjątkowe, ponieważ właśnie w tym roku mija 10 lat współpracy PSP w Gąsawach Rządowych z „Wędrującą Filharmonią”. Z tej okazji Marcin Jóźwik wręczył Agnieszce Szparze pamiątkową statuetkę, a z kolei ona razem z Jolantą Czyż w imieniu swoim i całej społeczności szkolnej wręczyły panu Marcinowi podziękowanie za 10 lat rozwijania wrażliwości muzycznej naszych uczniów – poinformowali przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Gąsawach Rządowych.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze