Weselne bramki Stowarzyszenia „Wrzos”

Stowarzyszenie „Wrzos” kultywuje, nie tylko folklorystyczne tradycje. Jedną z nich są tzw. ” Bramki weselne” – polska tradycja kultywowana w małych miasteczkach i wioskach.

Są to humorystycznie zabarwione scenki o różnorodnej tematyce. Zgodnie z tradycją państwo młodzi mogą spodziewać się, że na ich drodze pojawią się tzw. bramki.

– Brama weselna, czyli unikalna przeszkoda najpierw na drodze pana młodego, który udaje się do domu panny młodej, następnie w drodze młodych do kościoła. Forma bramek może być różna, przeważnie jest to sznurek lub jakaś inna lekka zabudowa. Jeśli panna młoda cieszyła się powodzeniem, bram mogło być nawet kilka, ostatnia zawsze znajdowała się przy wjeździe na podwórko panny młodej, gdzie organizowali ją już goście weselni – poinformowała Beata Mnich, ze  Stowarzyszenia „Wrzos”.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze