Wieczór integracyjny seniorów

Sala świetlicy środowiskowej w Jastrzębiu była wypełniona po brzegi. Odbyło się spotkanie integracyjne seniorów z gminy Jastrząb i pobliskiego Szydłowca.

Inicjatorem spotkania był prezes Stowarzyszenia Emerytów „Spokojna Jesień Życia” z Szydłowca Kazimierz Zawadzki. Stowarzyszenie to realizuje projekt „Aktywni razem”, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez członków Stowarzyszenia „Pogodni Seniorzy Gminy Jastrząb” i Radę Seniorów. Stanowiło ono realizację Zadania 4. w/w projektu pod nazwą „Spotkania integracyjne z przedstawicielami ościennych gmin”.

Oprócz licznej grupy seniorów spotkanie zaszczycili swoją obecnością gospodarze gminy Jastrząb: wójt Andrzej Bracha i sekretarz Albert Bobrowski. Uczestników powitała prezes stowarzyszenia „Pogodni Seniorzy Gminy Jastrząb” Wanda Czubak, która swoje wystąpienie zakończyła słowami Beniamina Franklina: ” Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. Następnie głos zabrali: Kazimierz Zawadzki, Andrzej Bracha i Albert Bobrowski.

Wieczorek integracyjny rozpoczął się występem rewelacyjnego zespołu „Fantazja” z Szydłowca. W pierwszej części artyści wykonali piosenki w stylu „retro”, natomiast druga część była poświęcona piosenkom cygańskim. Występ zespołu „Fantazja” wprowadził zebranych w szampański nastrój. Na zakończenie występu wszyscy odśpiewali piosenkę – toast „Kochajmy się”, a przedstawicielki zespołu ludowego „Gąsawianki” – „Nowoczesną babcię”.

Wprowadzeni w doskonały nastrój uczestnicy spotkania przystąpili do wspólnego biesiadowania przy imponująco wyglądającym stole szwedzkim. Zabawa i wspólne tańce pokazały, ile energii drzemie w naszych seniorach. Zgromadzeni w cudownych nastrojach spędzili wspólnie czas do późnych godzin wieczornych.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

17 stycznia (piątek) w Szydłowcu rozpoczęły się centralne obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.  Przed ratuszem uczestników witała Agnieszka Sobutka-Klepaczewska, kierownik Wydziału Kultury i Dziedzictwa....
W ręce policjantów z III Komisariatu Policji w Radomiu trafiła 33-letnia mieszkanka Radomia po kradzieży rozbójniczej w jednym z radomskich sklepów. Decyzją sądu najbliższe...
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali mężczyznę, który na targowisku sprzedawał nielegalne wyroby. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze