Wnętrze pojazdu również może sprawiać problemy! Oto najczęstsze, z którymi mierzą się właściciele!

0
21

Na przestrzeni dekad samochody znacznie zmieniły swoje zastosowanie. Dziś ich właściciele nie patrzą już jedynie na możliwość poruszania się z miejsca „A” do miejsca „B”.

Na przestrzeni dekad samochody znacznie zmieniły swoje zastosowanie. Dziś ich właściciele nie patrzą już jedynie na możliwość poruszania się z miejsca „A” do miejsca „B”. Współcześnie niezwykle ważną rolę odgrywa przede wszystkim komfort podróżowania. Auto musi być ciche, szybkie, ekonomiczne, a co najważniejsze wygodne i tutaj pierwsze skrzypce gra wyposażenie wnętrz. Wbrew pozorom usterki i koszty ich naprawy pochłaniane są nie tylko przez jednostki napędowe, czy zawieszenie. Równie często inwestować trzeba także we wnętrze. Dlaczego? O tym mowa poniżej. Zapraszamy do lektury.

Przetarte fotele, wisząca podsufitka

W większości starszych modeli samochodów z biegiem czasu wnętrze pojazdu zaczyna po prostu niszczeć. To ono jest narażone na największe wyeksploatowanie, ponieważ jest notorycznie użytkowane.

Co dzieje się z takim autem?

  • Fotele wycierają się – o ile w przypadku foteli welurowych nie jest to dużym problemem, bo można zabezpieczyć je pokrowcami, o tyle w przypadku skóry lub dermy kłopot się zaostrza. Na siedzeniach wypadają dziury, skóra pęka, a samochód w okamgnieniu traci na wartości.
  • Niszczeje również kierownica – to ona zwykle zdradza faktyczny przebieg samochodu, a ten jak wiadomo (zwłaszcza przy zakupie) należy traktować z lekkim przymrużeniem oka.
  • Wycierają się pedały – to również jest wynikiem częstego użytkowania samochodu. Istnieją oczywiście specjalne nakładki zabezpieczające, ale dane statystyczne jasno dowodzą, że niewielu kierowców się na nie decyduje.
  • Uszkodzenia podnośników szyb – wprawdzie jest to usterka bardziej mechaniczna, niż estetyczna, ale również dotyczy wnętrza. Niemożność uchylenia okna w upalny dzień to prawdziwe utrudnienie dla kierowców, dlatego każdy z nich, kiedy tylko spotka się z podobną usterką, stara się jak najszybciej ją zreperować.

Co robić?

O wnętrze dbać trzeba i jest to fakt niezaprzeczalny. Okazuje się bowiem, że w przypadku zbycia auta potencjalni klienci będą zwracać na to bardzo dużą uwagę i nie można się im dziwić. Każdy chce, aby jego auto było estetyczne – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wspomniane już wcześniej rosnące wymogi społeczeństwa dotyczące komfortu podróżowania.

Gdzie kupować części oraz elementy zabezpieczające?

To ciekawe i nieco zabawne, ale większość osób szuka na auto szrotach! Tak, szukamy nowych, niewyeksploatowanych części zamiennych do wnętrza pojazdu w miejscu gdzie sprzedawane są używane. Czy to nie paradoks? Czym to argumentujemy? Na pewno oszczędnością. Warto jednak pamiętać, że złomy samochodowe nie zawsze posiadają w sprzedaży części do wnętrz.

Chcąc utrzymać środek pojazdu w nienagannym stanie przez jak najdłuższy warto w nie inwestować. Wyposażenie wnętrza w Autingo to nie tylko fotele, czy mechanizmy, ale przede wszystkim również środki konserwujące, które pozwolą w szybki sposób uniknąć problemów związanych ze zniszczeniem wnętrza. Mówi się, że auto już po wyjeździe z salonu traci na wartości kilkadziesiąt procent i to jest prawda. Im bardziej jednak właściciel o swój pojazd nie dba, tym bardziej sam sobie szkodzi. Na początku nie zwracamy uwagi na drobne otarcia, czy zarysowania, ale im bardziej problem się pogłębia, tym bardziej widzimy jakie to niesie za sobą koszty.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.