Wodne zrzuty z samolotów…

W ostatnich tygodniach, plaga pożarów poszycia w lasach na terenie powiatu szydłowieckiego, niemalże codziennie absorbowała naszych strażaków – zawodowych z PSP i druhów z OSP.

Miniony weekend okazał się pod tym względem, bardziej „łagodny”… W poprzedni piątek, około godz. 16 zaczęło się palić poszycie leśne w Koszorowie (gm. Chlewiska). W akcji, która trwała nieco ponad 1,5 godziny uczestniczyły strażackie zastępy z szydłowieckiej JRG oraz OSP Pawłów, Chlewiska i Broniów.

– Kierownictwo nadleśnictwa uznało, że ten piątkowy pożar, choć początkowo obejmował tylko około 10 arów,  może realnie zagrażać pobliskiemu młodnikowi. „Ściągnięto” więc dwa samoloty, które dokonały dwóch wodnych zrzutów – poinformowano nas w komendzie PSP.

Dzień później, w sobotę od godz. 12.20 gaszono leśny pożar w prywatnym lesie, we wsi Aleksandrów. Po blisko dwugodzinnej akcji ogień ugaszono. Zajęli się tym strażacy z JRG i OSP Budki.

W niedzielę i poniedziałek, po niewielkich opadach deszczu, strażacy z szydłowieckiego powiatu – odetchnęli…  Powiadomień o leśnych pożarów nie było.

 

 

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze