Wystawa Barbary Głuch

W niedzielę w szydłowieckim zamku odbędzie się wernisaż nowej wystawy.

Jej organizatorzy z SCK – Zamek, zapraszają do obejrzenia obrazów Barbary Głuch z Broniowa. W Galerii „Kaplica Zamkowa”, emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Skłobach zaprezentuje prace malarskie z różnych okresów swej twórczości.

– Autorka była uczestniczką plenerów malarskich im. Władysława Maleckiego w Szydłowcu. Swoje prace eksponowała na wielu wystawach autorskich i zbiorowych. Uprawia malarstwo olejne, akwarelę i rysunek. Inspiracje do twórczości czerpie z otaczającej rzeczywistości. Jej ulubione tematy to: pejzaż, architektura, kwiaty. Wśród eksponatów odnaleźć można kopie fragmentów obrazów przedstawiających konie. Jak twierdzi sama autorka, poprzez naśladownictwo mistrzów doskonali swój warsztat malarski – poinformowali przedstawiciele Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek, zachęcając do obejrzenia nowo otwartej wystawy.

Wernisaż odbędzie się 15 września, o godz. 16.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Utrzymujący się wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego spowodowany jest m.in nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów...
W czwartek paliły się suche trawy w miejscowości Ostałówek. Popołudniowy pożar na nieużytkach rozprzestrzenił się na obszarze jednego ara. Płomienie ugasili strażacy z szydłowieckiej JRG.

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze