Zadbaj o zdrowie i komfort pacjentów. Dowiedz się, jak wyposażyć gabinet pielęgniarki

Zazwyczaj o nasze zdrowie dba lekarz. To on przepisuje leki, zleca i przeprowadza badania, a także na bieżąco konsultuje się z nami w sprawie chorób. Jednak istnieją takie świadczenia medyczne, do których nie potrzeba lekarza. Mowa na przykład o szczepieniu czy zmianie opatrunku, które w gabinecie zabiegowym wykonuje pielęgniarka. Aby mogła ona każdemu pacjentowi zapewnić jak najlepszą opiekę, komfort i bezpieczeństwo, potrzebuje funkcjonalnego oraz dobrze urządzonego miejsca pracy. Do tego celu niezbędne okazują się profesjonalne meble medyczne, a także przydatne dodatki uzupełniające wystrój gabinetu.

Leżanka i specjalistyczny parawan medyczny to absolutne minimum w gabinecie

Głównym przedmiotem w opisywanym pomieszczeniu jest zwykle kozetka lub leżanka. Wiele zabiegów, które wykonuje pielęgniarka, wymaga od pacjenta pozycji leżącej. Ułatwia to pracę osobie przeprowadzającej daną procedurę, jak również zwiększa komfort obojga. Na rynku mamy obecnie wiele ergonomicznych kozetek i leżanek – niektóre z nich posiadają dodatkową regulację podnóżka i zagłówka. Zdarza się, że w gabinecie pielęgniarki stoi więcej niż jedna leżanka i w tym samym czasie z pomocy korzysta kilku pacjentów. Do zapewnienia im prywatności konieczny jest parawan medyczny , dzięki któremu można oddzielić od siebie poszczególne łóżka. Stylowe, a jednocześnie wytrzymałe modele oferuje chociażby firma Omega System. Solidne parawany medyczne sprawdzą się nie tylko w gabinetach pielęgniarek, ale również w szpitalach i standardowych gabinetach lekarskich, gdzie pacjent oczekuje komfortu i prywatności. Z ich pomocą można osłonić poszczególne części pomieszczenia przed wzrokiem niepożądanych osób.

Wybierz wyposażenie, które dostosuje się do Twoich obecnych oczekiwań

Gabinet pielęgniarki powinien być urządzony w taki sposób, by zmieniał się w zależności od aktualnych potrzeb. W tym celu dobrze jest zainwestować w mobilne wyposażenie, jak taborety i leżanki na kółkach, a także przenośne stoliki zabiegowe, z których pielęgniarka będzie mogła w każdej chwili skorzystać. Również wspomniane już parawany medyczne muszą wyróżniać się lekkością, funkcjonalnością i wytrzymałością. Z pomocą modeli proponowanych przez Omega System można łatwo wydzielić określoną przestrzeń. Składają się one z jednej części lub wielu segmentów łączonych ze sobą w całość – to sprawi, że z powodzeniem zaaranżujesz każdy gabinet niezależnie od jego metrażu. Innym istotnym elementem, jaki powinien znaleźć się u pielęgniarki, jest biurko medyczne. To jedyny mebel, którego nie trzeba przesuwać, ale jest niezbędny: na jego blacie można rozłożyć potrzebną dokumentację i akcesoria konieczne do planowanego zabiegu. A skoro już mowa o dokumentach, w gabinecie musi się znaleźć szafka na ich przechowywanie zgodna z przepisami RODO. Pielęgniarka powinna mieć u siebie także zamykaną przeszkloną witrynę na leki i opatrunki, do której nie mają dostępu osoby trzecie.

(Materiał partnerski)
 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Drodzy mieszkańcy, Jak wszyscy wiemy sytuacja jest wyjątkowa, samorząd Gminy Szydłowiec dokłada wszelkich starań, aby zachować ciągłość swojej działalności na rzecz mieszkańców. Pracujemy z pełnym...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze