Zaginiony kangur nie żyje. Co się stało?

To już koniec poszukiwań kangurka, który w czwartkowy poranek uciekł z działki w Czarnieckiej Górze. Dziś w nocy został znaleziony przy drodze w Koziej Woli. Zwierzę nie żyło.

O tragicznym finale poszukiwań poinformowali nas właściciele kangurka. – Niestety nie udało się nam uratować zwierzątka. Dzisiaj w nocy dostaliśmy telefon, że nie żyje. Potrącił go samochód – czytamy w wiadomości.  Tę smutną informację potwierdzili nam koneccy policjanci.

Około godziny 1.30 dyżurny otrzymał informację, że przy drodze krajowej 42 w rejonie Koziej Woli leży potrącony kangur. Policjanci udali się na miejsce. Nie zastali tam osoby, która potrąciła zwierzę. O fakcie powiadomili właściciela zwierzęcia i zarządcę drogi – informuje nas st. sierż. Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Poszukiwania kangura trwały od czwartku. Informowały o nim ogólnopolskie media. Właścicielom nie udało się wygrać wyścigu z czasem i znaleźć weterynarza z odpowiednimi uprawnieniami, który podjąłby się udziału w akcji i podał zwierzęciu środek usypiający, tak by spokojnie mógł wrócić do właścicieli.

1 KOMENTARZ

 1. To nie do końca zamknięta sprawa, raczej początek.

  Jest wiele pytań:

  – czy policja ustaliła osobę winną wypuszczenia kangura – czy podjęła jakieś kroki by ustalić sprawcę ?

  – czy Urzędnicy z miasta Staporków oraz miasta Końskie udzielą odpowiedzi na pytanie dlaczego nie podjęli żadnych kroków by pomóc w schwytaniu kangura ?

  – czy policja ustaliła mordercę i uciekiniera jadącego autem który zabił kangura na drodze numer 42 Kozia Wola ? Na tej drodze znajduje się znak A-18b „dzikie zwierzęta”.

  – co z nagroda 10 tyś zł ? czy zostanie przekazana na inne cele charytatywne ?

  O zaginięciu kangura informowały największe media w kraju.

  1 – Nieznana osoba wypuszcza kangura.

  2 – Policja dostaje zgłoszenie.

  3 – Do mediów trafia apel o pomoc w odnalezieniu kangura

  4 – Zwierzę widzą kierowcy i okoliczni mieszkańcy drogi nr 42 (dystans do 3 kilometrów)

  5 – Pomimo nagłośnieniu sprawy na cały kraj w sieci, radiu i telewizji

  urzędnicy, burmistrz, inne służby leśne, weterynaryjne itd nie reagują.

  6 – kangurek zostaje zabity przez nieznanego sprawcę w tym samym miejscu gdzie przesiadywał kilka dni.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Utrzymujący się wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego spowodowany jest m.in nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów...
W czwartek paliły się suche trawy w miejscowości Ostałówek. Popołudniowy pożar na nieużytkach rozprzestrzenił się na obszarze jednego ara. Płomienie ugasili strażacy z szydłowieckiej JRG.

Popularne w ostatnich dniach

Pożar suchych traw

Co nowego?

Pożar w kotłowni

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: