ZASMAKUJ TRADYCJI. Powstają filmy kulinarne o szydłowieckich smakach

Zakończyły się prace na planie zdjęciowym do filmów promujących dziedzictwo kulinarne naszego regionu.

W malowniczej scenerii Muzeum Wsi Radomskiej pod okiem kamery z garnków buchała para, noże siekały, chochle mieszały, a z patelni unosił przyjemny, łaskotający podniebiene zapach… W takiej atmosferze powstawały nasze filmy – szydłowieckie smaki.

Jesteście głodni? W filmach ujawnimy tajniki babcinej kuchni: jak nie przesolić, dlaczego istotne jest napowietrzanie mąki, skąd swój imienny rodowód zawdzięcza „porka drepciocha”?

Sekrety rodzimej kuchni zdradzą na wizji: Zdziechowianki ze Zdziechowa, Kumosie z Sadku, Pawłowianki z Pawłowa, Załawianki z Załawy, SuperBabki ze Skłobów, Niezapominajki ze Zbijowa, Górnianki z Bieszkowa Górnego, Rogowianki z Rogowa, Gąsawianki z Gąsaw Rządowych i Zaborowianki z Zaborowia.

Tutoriale na wyśmienitą zalewajkę oraz receprury na to, jak upiec babę naleśnikową, usmażyć racuchy, przygotować trepy, barabony, pazibrodę czy porkę, a z mleka przyrządzić sery, tudzież  zapiekać wypełnione farszem ziemniaczane guldy, ujawnimy już za miesiąc.

Więcej zdjęć na stronie: http://szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/155286/zasmakuj_tradycji_powstaja_filmy_kulinarne_o_szydlowieckich_smak

Źródło: szydlowiecpowiat.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze