Zdrowy i sprawny senior 

Na terenie gminy Chlewiska działa nieformalna grupa pod nazwą „Zdrowi i sprawni seniorzy z gminy Chlewiska”, która otrzymała wsparcie ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu pn ” Bony dla seniorów” w wysokości 1850 zł. Liderem grupy jest pan Konstanty Kołacz z Pawłowa, który reprezentuje grupę seniorów z gminy Chlewiska.

Celem projektu jest integracja środowiska osób starszych poprzez udział w spotkaniach, warsztatach, zajęciach kulinarnych, na których seniorzy będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. W związku z realizacją projektu zostały zakupione gry planszowe typu: ” Monopoly”, ” Scriba”, ” Prawda- fałsz” , szachy, warcaby i inne do świetlic Gminnego Ośrodka Kultury, w których odbywają się spotkania seniorów.

Pierwsze rozgrywki miały już miejsce m.in. w świetlicach w Hucie, Broniowie, w Pawłowie i cieszyły się dużą popularnością. Następne odbędą się w terminach późniejszych. I tak w Stefankowie 8 września, w Załawie 13 września, w Ostałowie 20 września, w Woli Zagrodniej 29 września, w Skłobach 4 października, zakończenie przedsięwzięcia w Chlewiskach 12 października. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 17:00, na które seniorzy serdecznie zapraszają.

Oprócz spotkań seniorzy z gminy Chlewiska zorganizowali w świetlicy GOK w Pawłowie integracyjną imprezę dla emerytów z Pawłowa, Chlewisk, Załawy oraz Stefankowa z członkami Stowarzyszenia Emerytów, „Spokojna Jesień Życia” z Szydłowca. Spotkanie towarzyskie urozmaicone było występami zespołu ” Fantazja” z Szydłowca oraz wspólnym śpiewem seniorów.

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (dalej MOPS) w Szydłowcu informuje, że instytucja działa nadal i pracuje zgodnie z ustalonym czasem...
W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili ponad 160 wykroczeń na drogach naszego województwa, 109 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: