Zegarek sportowy – co powinien posiadać

Sport to zdrowie – wie to każdy z nas. Media atakują nas coraz nowszymi badaniami na temat odpowiedniego żywienia, minimalnych godzin snu, ilości picia wody mineralnej itd. Im więcej dociera do nas sprzecznych informacji, tym mniej chcemy się w cokolwiek angażować. Dlatego dziś pokażemy Wam, jak dobrze zacząć dbać o swoje zdrowie z pomocą jednego małego gadżetu – sportowego zegarka.

Smartwatchowy zawrót głowy

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele zegarków mierzących naszą aktywność fizyczną. W zależności od producenta różnią się one ceną i zawartością. Posiadają mniej lub bardziej rozbudowane funkcje, są dedykowane tylko i wyłącznie dla biegaczy lub dla pływaków. Znajdziesz również takie, które pozwolą Ci na sprawdzenie swojej aktywności w ciągu dnia. Jakie więc podstawowe funkcję, powinien zawierać Twój zegarek?

Monitorowanie tętna

Dzięki specjalnie wbudowanemu systemowi pomiaru, zegarek monitoruje Twoje tętno przez całą dobę. Szczególnie będzie miało to znaczenie podczas biegania – pozwoli nam na określenie, w jakim pułapie tlenowym się znajdujemy.

Licznik kroków

Według WHO dzienna liczba kroków, jaką powinniśmy wykonać to 10 tysięcy. Zrobienie ich wcale nie jest takie łatwe, jak nam się może wydawać. Zegarek pokaże Ci, jak aktywny jesteś w ciągu całego dnia. Jeżeli spędzasz osiem godzin za biurkiem, nadrobienie kroków późnym popołudniem może być nie lada wyczynem. Jednak zobaczenie magicznej dziesiątki na wyświetlaczy, może Cię zmotywować do większej aktywności w ciągu dnia – a o to właśnie tutaj chodzi.

Monitorowanie snu

Sen jest równie ważny, jak aktywność w ciągu dnia. Między nimi musi występować pewien balans. Im bardziej jesteśmy wypoczęci, tym więcej mamy sił na codzienne obowiązki. Siedem – to minimalna liczba godzin, jaką powinniśmy spać. Kładąc się do łóżka z zegarkiem na ręku, dowiemy się jak długo trwał nasz sen oraz ile godzin w tym czasie znajdowaliśmy się w fazie snu głębokiego. W bardziej rozbudowanych zegarkach znajdziemy opcję, która po weryfikacji naszego snu podpowie jaką aktywność fizyczną wybrać danego dnia – w zależności od naszych zasobów energii.

Kalorie

Nic tak nie motywuje jak widok spalonego pączka na wyświetlaczu naszego zegarka. Kalorie pokazywane są na dwa sposoby. Kalorie aktywne – takie, które powstały na skutek spaceru, liczby kroków lub wykonanego treningu oraz sumę, na którą składają się kalorie aktywne i te spalane samoczynnie przez nasz organizm.

Tryby sportowe

Większość sportowych zegarków je ma. W zależności od modelu jest ich kilka lub kilkanaście. Ważne, aby w naszym zegarku były podstawowe tryby jak: bieganie, trening siłowy, kolarstwo. Natomiast tryb trekking przyda nam się, jeśli odwiedzimy takie atrakcje jak, ścieżka w chmurach, Czechy czy też Polskie Karkonosze.

GPS

W zegarkach wykorzystywany na wiele sposobów. Nam jednak chodzi o trening. Dzięki wbudowanemu systemowi GPS, dane treningowe będą dokładniejsze i bardziej szczegółowe. Na podstawie odczytów łatwiej będzie Ci ułożyć plan treningowy dostosowany do Twoich potrzeb.

Jeżeli chcesz zacząć dbać o swoje zdrowie, kup zegarek sportowy. Gwarantujemy Ci, że nie jest to kolejny zbędny gadżet, który po paru miesiącach wyląduje w szufladzie. Kiedy zaczniesz codziennie mierzyć swoją aktywność, choćby tylko liczbę kroków – uzależnisz się. A kto wie, czy zegarek nie zainspiruje Cię do większej aktywności i staniesz się zapalonym biegaczem? Tego już nie gwarantujemy, ale zachęcamy do spróbowania.
(artykuł sponsorowany)

Poprzedni artykuł„SPEED” w akcji
Następny artykuł Szkolne morze życzliwości…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Mundurowi pomocnicy Mikołaja…

Policjanci oraz strażacy z Pionek wspólnie z Mikołajem odwiedzili dzieci i pomagali rozdawać prezenty.   Mundurowi z Pionek po raz kolejny pomagają Świętemu Mikołajowi rozdawać prezenty....

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Policjanci oraz strażacy z Pionek wspólnie z Mikołajem odwiedzili dzieci i pomagali rozdawać prezenty.   Mundurowi z Pionek po raz kolejny pomagają Świętemu Mikołajowi rozdawać prezenty....
Stowarzyszenie "Wrzos" zorganizowało andrzejkowe warsztaty, podczas których przypominano związane z dniem św. Andrzeja tradycje...  W kulturze ludowej początek Adwentu kojarzony jest ze św. Katarzyną i...
Po pobiciu przypadkowego przechodnia zażądał od niego pieniędzy i komórkowego telefonu. Podejrzanego  o to przestępstwo mężczyznę tymczasowo aresztowano. - W nocy 21 listopada na jednej...

Popularne w ostatnich dniach

Pouczająco o tolerancji

Policjanci agitowali…

Zostań policjantem

Najnowsze komentarze