Zepsuty samochód? Sprawdź jak zdobyć środki na jego naprawę

Każdy właściciel samochodu wie, jak wysokie są koszty napraw w przypadku awarii. Niestety do większości usterek dochodzi w najmniej spodziewanym momencie, a najczęściej wtedy, gdy możliwości finansowe gospodarstwa domowego już dawno zostały przekroczone. Jeśli pojazd jest wykorzystywany do dojazdu do pracy, to tym bardziej wzrasta konieczność jego natychmiastowej naprawy. Co zrobić w takiej sytuacji? Skąd wziąć na to pieniądze?

Pieniądze na „czarną godzinę”

Wielu ludzi z miesiąca na miesiąc odkłada określoną ilość pieniędzy. Z czasem robi się z tego niezła sumka, dzięki której można załatać chwilowe dziury w domowym budżecie, wyjechać na upragnione wakacje czy też naprawić samochód. Warto zatem konsekwentnie co miesiąc gromadzić gotówkę, gdyż nigdy nie wiemy, kiedy ona naprawdę nam się przyda.

Ale co w przypadku osób, które nie mogą sobie pozwolić na odkładanie co miesiąc jakiejś konkretnej sumy?

Rodzinne pożyczanie

Jeśli nie mamy żadnej dodatkowej gotówki, warto zapytać najbliższych osób, czy mają możliwość pożyczenia nam takiej sumy, jaką za naprawę samochodu wyliczył mechanik. Nie zawsze jednak ci co mają i mogą, to chcą pożyczać. Taki niestety jest urok rodziny, z którą najlepiej wychodzi się na zdjęciu. W sytuacji, gdy wyczerpaliśmy wszystkie możliwości, trzeba będzie podjąć bardziej radykalne kroki.

Szybka pożyczka

Jeśli nie mamy innego wyjścia, a czas nagli, możemy zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki. Na rynku istnieje całe mnóstwo firm pozabankowych, które oferują wsparcie finansowe, dlatego często sami nie wiemy, na co się zdecydować. Zanim podejmiemy decyzję, warto zajrzeć na stronę pozyczka-ratalna.pl i znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania.

Czym powinna charakteryzować się dobra pożyczka?

Skoro decydujemy się na pożyczkę, bo musimy jak najszybciej naprawić auto, to dobrze by było, aby czas jej uzyskania był krótki. Dobrym rozwiązaniem może być pożyczka internetowa, o którą możemy wnioskować bez wychodzenia z domu. Wypełnienie formularza zajmuje kilka minut i polega na podaniu najważniejszych informacji, takich jak dane osobowe, adres korespondencyjny, nr PESEL, nr i seria dowodu osobistego oraz nr rachunku bankowego, na który ma wpłynąć pożyczka. W zależności od konkretnego pożyczkodawcy, pieniądze mogą być na koncie nawet w ciągu godziny! Co ważne, na początek warto zaciągnąć pożyczkę na jak najkrótszy okres, dzięki czemu nie będziemy mieć problemów z jej spłatą, którą można dokonać np. po otrzymaniu wynagrodzenia z pracy.

Pożyczka ratalna

Jest ona dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują większej kwoty pieniędzy. Można ją zaciągnąć na dłuższy okres, a spłata odbywa się w określonych odstępach czasu i ratach o takiej samej wysokości. Zanim jednak ją uzyskamy, firma pozabankowa może poprosić o zaświadczenie o osiąganych przez nas dochodach. Jest to dla niej ważna informacja, dzięki której będzie mogła oszacować, czy będziemy w stanie spłacać ratę w terminie.

Pamiętajmy, że decyzja o pożyczce powinna być bardzo dobrze przemyślana, tak abyśmy podołali zaciągniętemu zobowiązaniu finansowemu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze