Złote gody świętowali – medale od prezydenta

0
15

W Szydłowcu świętowano złote gody. Ten wyjątkowy jubileusz zainaugurowała msza św. w kościele pw. św. Zygmunta. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych: Artur Ludew – burmistrz Szydłowca, Magdalena Szymczyk – naczelnik Urzędu Stanu Cywilnego, Marek Plewa – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, a także Jadwiga Kopycka i Wioleta Turek – radne Rady Miejskiej.

W słowie skierowanym do wiernych kapłan mówił, o najważniejszych wartościach, o rodzinie, która powstaje na fundamencie uczucia i świadomej decyzji mężczyzny i kobiety. Gratulował Jubilatom wytrwałości i błogosławił im na dalsze wspólne lata.

Z kościoła świętujący udali się do szydłowieckiego zamku. Tam, na „złote pary” czekał występ artystyczny przygotowany przez młodzież z Teatru „U Radziwiłła”. Wiersze o miłości i przeboje sprzed lat przywołały wspomnienia młodości i wprawiły w melancholijny nastrój.

Podniosły akt dekoracji poprzedziły serdeczne życzenia i gratulacje złożone przez samorządowców.

Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawanymi przez prezydenta RP zostali odznaczeni : Adamczyk Ludwik i Teresa, Cender Władysław i Helena, Figarski Józef i Danuta Irena, Gozdek Zbigniew i Marianna, Grzybowski Stanisław i Halina Jadwiga, Jakubczyk Henryk i Maria, Kobyłecki Eugeniusz Paweł i Bożena Franciszka, Krakowiak Tadeusz i Joanna Wanda, Krupa Witold Maciej i Danuta Zofia, Kucfir Edward Tadeusz i Marianna Janina, Łabęcki Henryk i Krystyna, Madejski Henryk i Teofila, Majstrak Aleksander i Helena, Mróz Mieczysław i Teresa, Niewadzisz Waldemar Andrzej i Danuta, Piwowarczyk Jan i Maria, Sasal Roman i Grażyna, Skórewicz Jan Paweł i Jolanta Halina, Słyk Jan i Teresa, Sokołowski Władysław i Marianna Teresa, Witkowski Jan i Krystyna, Zieliński Jerzy i Kazimiera, Zimnicki Jan i Ewa Bożena.

Fot. (Archiwum UM)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.