Zostań dawcą szpiku kostnego

Idea dawstwa szpiku kostnego propagowana jest w szydłowieckim „Sienkiewiczu”. Już po raz drugi LO włączyło się w akcję Fundacji DKMS pod hasłem # KOMÓRKOMANIA.

– Ten projekt skierowany jest do uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Zakłada przeprowadzenie akcji edukacyjno – informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku oraz daje możliwość rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego – podkreslaja inicjatorzy tego zdrowotnego przedsięwzięcia.

 Pod koniec stycznia w Liceum Ogólnokształcący im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu odbyło się pierwsze spotkanie, uczniowie oglądając film „#KOMÓRKOMANIA – krok po kroku” zapoznali się z działalnością Fundacji DKMS i ideą dawstwa szpiku.

 – Projekt realizowany będzie od 1 do 31 marca, jego koordynatorem jest Agnieszka Kamińska. Zapraszamy we wtorek 31 marca br. w godz. 9 – 13 do odwiedzenia LO im. H. Sienkiewicza i przyłączenia się do walki z nowotworami krwi – zachęcają przedstawiciele szydłowieckiego liceum.

 

Przyjdź, zarejestruj się, zostań potencjalnym dawcą – Twoje wsparcie ma znaczenie!

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

 Gmina Jastrząb otrzymała dofinansowanie projektu pn."Wymiana urządzeń grzewczych w Gminie Jastrząb".   Celem projektu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza na terenie gminy Jastrząb dzięki wymianie urządzeń...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze